Laptop HP ProBook 6470b

Witam mam pytanie posiadam laptop HP a dokładnie ProBook 6470b i podczas podłączenia ładowarki do prądu na chwile swieci się tak jakby ładował a gdy już chcę włączyć laptop miga się 10 razy kontrolka ładowania i nic po za tym 0 reakcji po za tą diodą proszę o pomoc .
Tak na marginesie czyściłem już laptopa i wyciągnąłem dysk i baterię i dalej nic macie jakieś doświadczenia w tym wypadku ?

Wygląda jak brak zasilania, może uszkodzona bateria, może gniazdko a może płyta. Nie urwałeś czegoś czyszcząc (w czym to miałoby na nieuruchamianie, to musze pomyśleć…). Masz choćby inna ładowarkę na próbę?

Tak próbowałem na 2 bateria już nie żyje ale jest zasilanie daje na płytę bo przy próbie włączenia miga 10 razy i nic nie urwałem czyszcząc tylko otworzyłem zeby zobaczyć czy czegoś podpiętego nie ma i dalej jest to samo

Jak masz sprawną baterię to spróbuj.
Koleżce HP za nic nie chciał odpalać z martwą, po wymianie na nową ruszył od strzała.
Spróbuj ewentualnie wyjąć baterię i przytrzymać 30s włącznik, wtedy podłącz zasilacz i zobacz czy dygnie.

Czytałem o tym ogarnę jeszcze 3 zasilacz i wtedy spróbuję jak nie da rady to wtedy pobawię się z asusem też bez baterii może tamten odpali (bateria w obudowie) której też nie ma a potem wezmę tego pacjenta. A tak na marginesie jakiego miał tego HP i czy miał coś podobnego do mnie ?

Dziwi mnie natomiast to że jak mam go z baterią i podłączony do ładowarki to po 1/2 minutach zaczyna migać ikonka z błyskawica (chyba power) na pomarańczowo A jak już wyjmę baterie to nic

Mnie tez to dziwiło, HP mają jakieś dziwne zabezpieczenie, masz zdechłą baterię - nie odpalisz.
Na lapku próbowałem wszystkiego, zamówiliśmy baterię - najwyżej zwrócimy.
Z nowa baterią ruszył i żyje do dziś a ja byłem pewien że to problem z układem zasilania.
Sprawdź ewentualnie zasilacz miernikiem, jak daje prawidłowe napięcie to próbuj z baterią.

Napięcia daje prawidłowe testowane na 3 zasilaczach i ciągle to samo jak go dłużej przyczyniasz przy zasilaczu tak jakbyś chciał go naładować to miga dioda pomarańczowa na błyskawicy

A takie pytanie kupowaliscie zamiennik czy oryginał bo orginalny są strasznie drogie do tego modelu

Zamiennik, mogę polecić Greencell.
Bardzo dobrej jakości zamienniki.

Laptop działa wina był zasilacz a nie bateria sprawdziłem na 3 zasilaczu i odpalił dziękuję wszystkim i zamykam

Wcześniej pisałeś że testowałeś na trzech, dlatego wskazałem na baterię.
Jakby jednak problem wrócił to to będziesz wiedział co robić.

Wiem i dzięki :wink: zasilacze padły bo testowałem na innym HP i wszystkie były zepsute a teraz pytanie z innej beczki mam Asusa z i5 5 gen i GTX 950m i nie było klawisza power, baterii(która jest montowana w obudowę bez możliwości wyjęcia ) dokupiłem nowy klawisz power i gniazdo zasilania i dalej łapek nie startuje masz pomysł co może to być czy może być blokowany przez to że nie ma baterii czy raczej uszkodzona płyta ?

Ten temat już chyba był poruszany, co ci napisali?
Że dostałeś trupa?
Zostań przy tym, opisz ładnie usterkę że nie odpala, napisz czego brak i wystaw na OLX za stówkę albo dwie.
Ostatnio wystawiłem tak 3 złomki, poszły w ciągu godziny, zyskałem 7 stówek.