Laptop HP ProBook 6570b - wymiana procesora i5 M (TDP 35W) na i7 QM (TDP 35/45W)

Fabrycznie w lapku siedzi i5 3230M o TDP 35W. Z tego co widzę z zewnątrz, to jest osadzony chyba PGA, a nie BGA, więc da się go teoretycznie wymienić.
Pytanie czy ktoś robił wymianę w takim pub podobnym lapku na i7 z serii QM z takim samym lub wyższym TDP (45W, wyżej taktowane procesory) i czy jest jakaś szansa, że procek nie odpali na lapku lub wpadnie w totalny throttling przy dłuższym użytkowaniu?

Wg specyfikacji producenta nie wyszły lapki z i7 z tej serii:
http://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=4AA3-7086PLE&doctype=data%20sheet&doclang=PL_PL&searchquery=&cc=pl&lc=pl

Czasami sekcja zasilania jest za słaba na 45W i są bluescreeny (w samsungu NP550 chyba tak było).
Z TDP 35W są dwa modele 4 rdzeniowe: i7-3612QM i i7-3632QM. Tylko pojedynczy watek będzie słabszy, nie wiem jak to się kalkuluje. Tego drugiego są dwie licytacje na jutro na Allegro, więc może tanio pójdzie.

Ktoś włożył 4 rdzeniowe 45W i ponoć działało.

1 polubienie

Dzięki, pomyślę o tym.
Mój ma 2,6/3,2, ale trzyma się na 3,0 na 2 rdzeniach, minimalnie słabszy wątek też mi pomoże, inaczej bym nie myślał o procku 4/8.

Po dokładniejszym sprawdzeniu stwierdzam, że to procek BGA, więc jest lutowany. Ten sam model procesora wyszedł w 2 wersjach, niestety mam tą gorszą.