Laptop HP "sapie", zbyt duże temperatury podzespołów (WIN7)?

(Ramoses7) #1

Witam.

Czy temperatury podzespołów w moim laptopie HP nie są zbyt duże? Słychać, ciągle pracujące chłodzenie, po prostu sapie ten laptop i to słychać.

Dodam, że na WIN XP temperatury CPU i płyty głównej są mniejsze o kilka stopni. A właśnie dlaczego?

Oto moja konfiguracja:

Laptop HP 6735s x64

System: WIN7 x64

Typ procesora: DualCore AMD Athlon X2 QL-60, 1900 MHz

Pamięć fizyczna: 3GB (1GB+2GB)

Karta wideo: ATI Radeon HD 3200 Graphics (700 MB)

9q4yn43cx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(WooQash) #2

Windows 7 potrzebuje nie co większych wymagań sprzętowych co skutkuje większymi temperaturami, ale nie powinna to być jakaś masakrycznie duża różnica.

(ArthurMot) #3

Mam takiego samego lapka jak ty HP 6735s AMD Athlon X2 QL-60, 1900 MHz/4GB/160/ATI HD 3200/Windows 7 HP 64bit. Poniżej masz moje temperaturki.

stabilitytestz.png

(Ramoses7) #4

Ooo taki sam laptop. Nie wiem jaki Ty robiłeś test i czy słychać jak pracuje ten laptop? Bo o mnie to słychać i to nawet ostro czasami więc nie jest to przyjemne. Ja swój test zrobiłem z całego dnia od rana do wieczora przy standardowym użytkowaniu internetu, tylko przeglądarkę miałem włączoną i filmiki przeglądałem. Nic poza tym. Więc widzę, że chyba będę musiał dać swojego lapka do przesmarowania.

(ArthurMot) #5

Wiesz, nie był to test z całego dnia ale z 4-5 godzin chodził. Włączona była Opera i Winamp. Oczywiście w tle jakieś głupoty typu AQQ. Przy filmach faktycznie zaczyna się robić głośno co nie jest przyjemne ale przy normalnym użytkowaniu Internet, Winamp i inne lekkie bajki chodzi na "dwójce" w skali do 4 :smiley: Z chęcią bym zobaczył jakiegoś manuala jak go rozebrać przy pomocy domowych narzędzi typu młotek,brecha i śrubokręt :lol: