Laptop HP "sapie", zbyt duże temperatury podzespołów (WIN7)?

Witam.

Czy temperatury podzespołów w moim laptopie HP nie są zbyt duże? Słychać, ciągle pracujące chłodzenie, po prostu sapie ten laptop i to słychać.

Dodam, że na WIN XP temperatury CPU i płyty głównej są mniejsze o kilka stopni. A właśnie dlaczego?

Oto moja konfiguracja:

Laptop HP 6735s x64

System: WIN7 x64

Typ procesora: DualCore AMD Athlon X2 QL-60, 1900 MHz

Pamięć fizyczna: 3GB (1GB+2GB)

Karta wideo: ATI Radeon HD 3200 Graphics (700 MB)

9q4yn43cx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Windows 7 potrzebuje nie co większych wymagań sprzętowych co skutkuje większymi temperaturami, ale nie powinna to być jakaś masakrycznie duża różnica.

Mam takiego samego lapka jak ty HP 6735s AMD Athlon X2 QL-60, 1900 MHz/4GB/160/ATI HD 3200/Windows 7 HP 64bit. Poniżej masz moje temperaturki.

stabilitytestz.png

Ooo taki sam laptop. Nie wiem jaki Ty robiłeś test i czy słychać jak pracuje ten laptop? Bo o mnie to słychać i to nawet ostro czasami więc nie jest to przyjemne. Ja swój test zrobiłem z całego dnia od rana do wieczora przy standardowym użytkowaniu internetu, tylko przeglądarkę miałem włączoną i filmiki przeglądałem. Nic poza tym. Więc widzę, że chyba będę musiał dać swojego lapka do przesmarowania.

Wiesz, nie był to test z całego dnia ale z 4-5 godzin chodził. Włączona była Opera i Winamp. Oczywiście w tle jakieś głupoty typu AQQ. Przy filmach faktycznie zaczyna się robić głośno co nie jest przyjemne ale przy normalnym użytkowaniu Internet, Winamp i inne lekkie bajki chodzi na “dwójce” w skali do 4 :smiley: Z chęcią bym zobaczył jakiegoś manuala jak go rozebrać przy pomocy domowych narzędzi typu młotek,brecha i śrubokręt :lol: