Laptop HP wymiana dysku, a oryginalna kopia windows 10

Witam, 

 

Mam laptopa HP (laptop oczywiście już po gwarancji). Laptopa kupiłem z preinstalowanym win8, po czym zrobiłem update na win10. Na chwilę obecną chciałbym wymienić dysk z wbudowanego hdd na sdd. Problem tylko w tym, że jedyna kopia (czy cokolwiek to jest) jest zapewne na ukrytej partycji na oryginalnym dysku. Pytanie moje, jak mogę zrobić kopię zapasową samego windowsa np. tego win10 żeby móc zainstalować go sobie na nowym, świeżym dysku. Klucz jest aktywowany i przypisany do mojego konta. Czy jest to w ogóle wykonalne czy muszę, niestety, zakupić nową kopię win10?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, 

Robert

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO   wybierz swoją wersję Windowsa 10 jaką posiadasz 

Zrób sobie po prostu klonowanie dysku, zachowując wszystkie ustawienia i oszczędzając sobie czas na instalacji systemu i aplikacji na nim. Zrobisz to przy pomocy Clonezilli, która zamontujesz Unetbootin na jakimś “paluchu”. 

Media creation tool utworzy ci dysk lub bootowalnego pena z systemem.

Dodam że to narzędzie od Microsoftu w razie problemów z decyzją co wybrać.

 

Fajnie, tylko Clonezillą przeniesie wszystko (ustawienia systemu, pliki itd.) a MCT sobie włączy system z palucha… ale rozwiązanie. 

Błędy też przeniesie.

Poza tym zajmie spory nośnik bo poza systemem zachowa wszystkie pliki.

 

Błedy czego? Dysku? Kto ci takich bzdur nagadał? 

Przestań już trollować.

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś mi w innym wątku.

 

Jak przestaniesz gadać niemądrości, że bad sectory sklonuje to przestanę się z ciebie naśmiewać.

A w którym poście On napisał że sklonuje bad sector’y ? Toż to twój wymysł. 

Co do tematu to zdecydowanie polecam stawianie systemu na czysto. Windows zostanie aktywowany automatycznie na podstawie licencji cyfrowej przypisanej do Twojego komputera. 

Bo kolega “błedy” postrzega widać tylko jako BS.

Ty się śmiejesz ze mnie a wszyscy inni z ciebie.

Jesteśmy kwita.

Skończ trolować.

 

NIby jakie błędy systemu…

Użyj głowy do czegoś innego niż noszenia czapki i trollowania.

Jak zauważyliśmy zadałeś pytanie więc nie wiesz wszystkiego.

Masz jakąś wiedzę więc ją rozszerzaj.

Ten wątek nie jest miejscem na edukację ciebie a na pomoc założycielowi wątka.

Załóż swój wątek, zadaj konkretne pytanie a uzyskasz odpowiedź niekoniecznie ode mnie.

Zyskasz większy szacunek faktycznie pomagając niż kłucąc się z bardziej doświadczonymi.