Laptop hpelitebook - migające diody capslock i numlock podczas startu

Witam, dokładałem ram do laptopa - po podłączeniu. Laptop normalnie się włączył i system wykrył nowy ram. Potem przekręciłem obudowę i laptop przestał odpowiadać. Po naciśnięciu przycisku start zaczynaja migać razem diody capslock i Num lock - 7 razy . Jak to można naprawić ? Prośba o szybka pomoc

Dodam ze po podłączeniu do zasilacza jest to samo

Wyłącz, wypnij baterię, jeśli to możliwe, włóż jedną kość. Włącz zasilacz, sprawdź czy działa.

HP Elitebook jaki dokładnie model?

Otwórz go ponownie i zrób dokładną inspekcję, czy czegoś nie uszkodziłeś fizycznie lub nie zwarłeś (czasami nawet jedna niedokręcona śrubka potrafi wywołać problem). Jest to najbardziej prawdopodobne. Mam nadzieję, że przed włożeniem kości RAM odpinałeś baterię? :stuck_out_tongue:

W EliteBook i ZBook akurat mignięcie 7-krotne wskazuje na problem z BIOS.

Zrób po kolei:

  1. Odepnij zasilanie i baterię. Wypnij baterię CMOS (3V) i zewrzyj na chwilę środek jej gniazda z „obwódką”. Zresetuje to pamięć ustawień CMOS.

  2. Wyjmij tą kość RAM, co dokładałeś, włóż baterię CMOS na swoje miejsce i podepnij baterię. Sprawdź, czy nastąpiła jakaś zmiana.

Jeżeli nie pomogło to:

Opcja A (w zależności od modelu lapka):

  1. Wejdź z innego komputera na stronę HP w Supporcie wpisz dokładny model / serial i pobierz BIOS. Uruchom pobrany plik i odpali się kreator, przygotuj w nim pendrive z BIOS Recovery.

  2. Podepnij pod zasilacz wciśnij Power i szybko przytrzymaj na sekundę ESC + strzałka w górę + strzałka w dół w momencie jak diody CAPS i NUMLOCK zaczynają migać.
    Powinno uruchomić się odzyskiwanie BIOS, zaczekaj do końca procesu.

Opcja B:

  1. To samo, co opcja A, ale zamiast ESC + strzałka w górę + strzałka w dół trzymasz klawisz WIN + B i dołączasz na krótko klawisz POWER. Trzymasz WIN+B, aż pojawi się tryb odzyskiwania BIOS.

(pendrive z BIOS Recovery nie jest potrzebny w nowszych konstrukcjach EliteBook)

EDIT:
Tu masz pomoc w formie video jak te kroki z przyciskami do przywracania BIOS prawidłowo wykonać:
Hp Laptop No Display Caps Lock Blinking (FIXED) BIOS Recovery Reinstall with USB - YouTube

Pomogło odpięcie baterii na chwilkę i podłączenie z powrotem.

Nie wpadłem na to żeby przed podłączeniem nowej kości ram odłączyć baterie (mam na myśli kabelek pod obudowa). To mogło spowodować problem? Teoretycznie za pierwszym razem odpalił normalnie.

Zawsze odpina się wszystkie źródła zasilania najpierw, a dopiero potem resztę podpina/wypina. Dotyczy to zarówno lapków jaki i smartfonów, czy innych urządzeń elektronicznych. Prąd zawsze jest obecny na płycie głównej nawet jak urządzenie jest teoretycznie wyłączone „na przycisku”.

W skrajnych sytuacjach niezachowanie tej kolejności może doprowadzić do trwałej awarii i sprzęt będzie musiał wylądować w serwisie.
Tak samo przy zalaniach. Pierwsze, co to odpina się zasilacz i baterię o ile nie jest za późno.

Tak jest, przychodzi czasami trochę do naprawy takich, w których ktoś próbował matrycę zmieniać z baterią w środku. :grin:

Ehhh, No nic bardzo dziękuje :slight_smile:

Teraz mam z nim taki problem ze zgasł w trakcie pracy, przy próbie włączenia włącza się wentylator, chodzi mocno przez kilka sekund i wyłącza się. Co można zrobić ?

Patrz mój pierwszy post.

Tak zrobiłem, podłączyłem wszystko ponownie działa. Pytanie czy to będzie się powtarzać

Pendrive, program memtest sprawdzenie czy działa poprawnie. Od tego zaczynamy przy wymianie, dokładaniu RAMu. To, że system się uruchomił, nie oznacza, że działa poprawnie, może sypie błędami.

Nie bardzo mam możliwość tak kombinować bo to komp z pracy. Sprawdzałem wbudowanym w Windows narzędziem do diagnostyki pamięci. Nie wykryło błędów.

Jeszcze wracając - ram to goodram ddr4 8gb pc4 - 21300 - SOD/MM GR2666S464L19S/8G , zaś laptop to HP Elitebook 745 G6. Czy w parametrach tego ramu jest coś nie tak ze nie pasuje on ?

A jaka jest pamięć firmowa, też L ma ? Obie muszą być L albo bez L, zależy czy laptop obsługuje niskonapięciowe czy też normalne.

Z pamięcią tak jest, że kupujesz nawet taką samą, która nie jest sparowana i potrafi nie działać.
Zwłaszcza z AMD.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.