Laptop i jej bateria

Kupilem pare godzin temu toshibe a300-1mw i mam pytanie odnosnie baterii. Byla ona calkowicie rozladowana gdy dostalem laptopa, nie moglem go nawet wlaczyc. Mam ja naladowac i rozladowac i robic tak 3 razy? Jezeli tak, czy 6 godzin starczy?

Powinna być w instrukcji notka o formatowaniu baterii - poczytaj .

Należy podłączyć do zasilania jednego dnia i drugiego (po kilkunastu godzinach) można już normalnie używać komputera.

Nie ma o tym wzmianki

Naładuj przez 12 godzin jakoś lub dłużej do pełna potem rozładuj całkowicie i tak z 2-3 razy.

Normalnie podłączasz do sieci,używasz i w między czasie ładuje ci się akumulator.

Nie ma potrzeby się bawić w jakieś formatowania,to już nie te czasy kiedy trzeba było formatować akumulatory.

Kolega w laptopie od 3 lat nawet nie wyjmuje akumulatora po naładowaniu,a większość czasu pracuje przy podłączonym do sieci (akumulator siedzi wtedy w laptopie) i po tych 3 latach na samym akumulatorze działa krócej o jakieś 30-50 minut krócej niż wtedy kiedy był nowy.

Ja w laptopie jak w podpisie używam go tak samo jak mój kolega tylko sporo krócej bo około pół roku i nie zauważyłem do tej pory żadnej zmiany w czasie pracy na samym akumulatorze.

Ja tez mam baterie w laptopie nawet jesli jestem podlaczony do sieci , po 1,5 roku takiego użytkowania bateria trzyma mi w porywach 10 min . :? . Lepiej wyjmowac baterie jesli jest sie podlaczonym do sieci .

Po pierwsze nie formatowanie, a formowanie.

Po drugie mimo że obecna typy niby nie mają efektu pamięci, to jednak mimo wszystko o nie dbać.

kvassior, jeżeli martwisz się o swoją baterię, to przeczytaj uważnie http://pclab.pl/art26289.html oraz http://www.grush.one.pl/article.php?id=baterie i się dokładnie dowiesz jak należy dbać o swoją baterię.

Osobiście działam zazwyczaj na sieci, więc baterię naładowaną do 40-50% trzymam gdzieś na zimnym parapecie czy kaloryferze (jak nie grzeje) i wkładam ją jak potrzebuję, albo jak raz na jakiś miesiąc wyładowuję ją, ładuję do 100%, i jak zejdzie do 40-50% wyciągam ją.

Sorry ale jestem troche zielony, wiec po prostu zapytam. Podlaczony do sieci to znaczy ze co? Bateria i akumulator to to samo?

Bateria i akumulator to to samo . Sieć to po prostu sieć elektryczna .

W tym rozumieniu bateria i akumulator to to samo, ale ogólnie bateria to zbiór czegoś, czyli np. zbiór ogniw galwanicznych, albo tak jak w tym przypadku zestaw kilku ogniw akumulatorowych.

Podłączony tylko do sieci to wtedy, jak masz baterię wypiętą i sobie leży gdzieś obok, a laptop zasilany jest z kontaktu w domu.

Jak nie chce Ci się czytać (chociaż polecam) to wykonaj tak zwane formowanie baterii (naładować na maksa, rozładować, naładować) i zużyj akumulator do 50%. Następnie wyciągnij go i wsadź gdzieś w ciemne, suche i chłodne miejsce, a ciągle pracuj na kablu. Oczywiście tak robisz, jak zazwyczaj z laptopem nie chodzisz gdy jest on włączony. :slight_smile: