Laptop i kilka pytan

Witam

Mam kilka pytan dotyczacych laptopa , a mianowicie :

  1. Czy format i instalacja systemu jest podobna do instalacji na stacjonarce ?

  2. Jak właczam laptopa to pierw jest taki caly czasny ekran i na nim napis : Vaio i pod spodem logo intelu i czegos tam , potem sam czarny ekran z migająca kreską w lewym gornym rogu , potem czarny ekran a na nim pasek ładowania i napis microsoft , a potem juz okno logowania i pulpit , a nie listuje mi tak podzespołów itd ( Napisy Press … to setup itd.) jak w stacjonarce , to jak mam wejsc do biosa ?? Przy właczaniu p[rzyciskac byle jakie klawisze az w koncu wejdzie mi ten bios ??

  3. Czy będe potrzebował sterowników do Karty graficznej , plyty głownej itd , tak jak w stacjonarce ?? Bo w sklepie nie dostałem zadnych płytek ze sterownikami …

  4. Jak sprawdzic czy laptop ma bluetootha i jak go włączyc ?? Bo chciałbym cos wysłac na laptopa przez komorke ale nie wiem jak to uruchomic .

Obecnie mam : Windows Vista Home Po Angielsku , wiec jak cos to prosiłbym o pisanie nazw katalogów w jezyku Angielskim .

Pozdrawiam

  1. Nie - ale jest o wiele prostsza

  2. Od razu po włączeniu masz napisane co wcisnąć by wejść do biosu (w Toshibie jest to np. F2, w HP F10)

  3. Windows instaluje się automatycznie ze wszytskimi sterownikami, w razie chęci zmiany to jak w stacjonarnym, ściągasz z internetu i instalujesz

  4. W specyfikacji modelu lub a menadżerze urządzeń

Dzięki , ale zadnego napisu nie ma oprocz nazw firm , oraz log firmowych , ale poproboje , moze trafie jaki to przycisk .

prawdopodobnie będzie to F2, próbuj po kolei wszystkich F2. F3 itd.

Witam!

Jeżeli to jest laptop firmy Sony (Vaio) to ostrożnie z formatem. Zdobycie sterowników do laptopów Sony w necie graniczy z cudem jeśli nie jest niemożliwe. Jeśli nie masz sterowników na płytkach to musisz udać się do Sonego i poprosić aby ci jakieś stery dali. Dopiero potem możesz brać się za formatowanie i instalację.

Jeśli chcesz wywołać bios to F2,F8,F9,F10 albo Del (któryś z tych klawiszy).

Potem musisz znaleźć zakładkę boot czy coś w tym stylu i ustawić bootowanie z cd. Dopiero potem wystartuje ci z płytki.

Pozdrawiam

Juz wiem ktorym wejsc do Biosa , ale jakos dziwny ten bios , nie ma tak jak w stacjonarce ze moge sobie podmienic , tylko przyciskiem +/- ustawiam priorytet botowania , wiec podmienialiem 4 z 1 , czyli na 4 miejscu byl hard disck wiec go dalem na 1 , a na 1 byl optical dysk to dalem na 4 , i robie resa i i tak normalnie startuje … wszystkiego probowalem , usuwalem wogole dysk twardy z botowania , to wtedy wywala ze windowsa nie znajduje ale formatowac nic sie nie da … dobrze ze nie sformatowalem bo wlasnie nie zgralem sterów … Zaraz je zgram .

No bo napęd ma być na 1 miejscu aby Ci windows z płyty bootował !!

Nie dziw się , skoro usunąłeś dysk twardy z sekwencji bootowania, że wyświetla Ci się błąd.

Okno bootowania a w zasadzie tylko priorytety bootowania, bo widze ze nie bardzo rozmuiesz :

c4b1a9ea73f947fbm.jpg

I instrukcaj bootowania ktora jest obok :

ba09607a63ff4014m.jpg