Laptop i kino 5.1

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam taki problem, że zakupiłem kino domowe firmy universum model DVD-DR 1030 i gdy chce podłączyć je do laptopa -http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-XPS-M1730-8800M-GTX-SLI.8417.0.html spotyka mnie następujący problem: działają jedynie 2 głośniki + subwoofer. Ściągnąłem drivery- http://sigmatel-high-definition-audio-codec.drivers.informer.com co dało mi możliwość wyboru w konfiguracji głośników 5.1, ale to dalej nic nie daje, ponieważ kiedy podłączam kabel do jednego gniazda to odtwarza muzykę z głośników w laptopie, a gdy podłączam do drugiego odtwarza jako słuchawki czyli dalej działa 2.1. Głowię się nad tym od wczoraj, przeczytałem 5 tysięcy artykułów na podobne tematy i nic nie pomaga, a z tego co wyczytałem o moim laptopie w artykule który wyżej wstawiłem to powinien uciągnąć 5.1. Wstawiam ss z tego jak to obecnie wygląda. Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić?

zdj1.png

zdj2.png

 

Rozwiązanie to przejściówka tego typu  1359542900_1375823063.jpg lub zakup zewnętrznej dźwiękówki 5.1. 

Dzięki wielkie :slight_smile: A że się jeszcze zapytam, jak to podłączyć jeżeli bym się zdecydował na przejściówkę?

Konkretnie mi chodzi o te 3 kable z Jackiem 

Bo niej jestem pewny, ale wydaje mi się, że chodzi o to aby podłączyć kilka kabelków do kina i przez przejściówkę zmontować do jednego wejścia w laptopie. Jeżeli o to chodzi to mam jedno ale, na wzmacniaczu kina domowego mogę wybrać wyłącznie 1 kanał odtwarzania tj. Video 1 Video 2 Scart In oraz Digital In

Z kina wychodzisz trzema mini-jackami, które podłączasz do przejściówki, a tą już do samego laptopa http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6225067976

 

To rozumiem, ale chodzi mi konkretnie o to, co podłączyć do kina żeby wyjść z niego tymi 3 mini-jackami?

Teraz patrzę na to twoje kino i widzę ono ma wejście chinch pojedyncze więc wystarczy sam kabelek, który podłączasz do laptopa http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5191316003

Ta przejściówka o której pisałem nie nada się w tym przypadku. 

I właśnie cały sęk w tym, że ten właśnie oto kabelek mam podłączony a to dalej działa 2.1, w tym jest cały problem

Całkiem możliwe, że ten odtwarzacz nie przyjmuje dźwięku cyfrowego po RCA, bo jest po prostu analogowy. Na ściance z tyłu masz wejście coaxialne (Digit IN), i to tym wejściem wprowadzasz dźwięk 5.1 z komputera, a dokładniej z karty dźwiękowej, który to laptop takiej nie posiada.

Chciałbym krótko zwięźle i na temat, jest możliwość uzyskania dźwięku 5.1 na tym sprzęcie?

 

Albo połączeniem cyfrowym, albo tak jak obecnie przez rca, tylko musisz szukać funkcji w amplitunerze która wypełni dźwięk na wszystkie głośniki. Trudno powiedzieć jak w tym modelu może się to nazywać, bo model mało znany.

A połączenie cyfrowe na czym polega?

 

 

Złącze coaxial, u ciebie oznaczone digit in.

I do tego potrzebny jest kabel RCA?

Prawidłowo do tego połączenia przewidziane są inne kable, coaxial. Ale połączenie zwykłym chinchem powinno również działać.

Oczywiście złącze cyfrowe w źródle dźwięku wymagane w takim przypadku.

To może ja wstawie takie zdjęcie, aby było to wszystko przejrzyście widać. Czyli jak dobrze rozumiem mógłbym zakupić kabel coaxial, podłączyć go do wejść DigitIN i Sub-Woofer Pre-Out i podłączyć do laptopa?

Snapchat-4051905291841541647.jpg

Do samego digit in podłączasz, ale tylko gdy kupisz zewnętrzną kartę dźwiękową z takim złączem, bo obecny sprzęt jak było mówione nie ma złączy cyfrowych.

W stacjonarkach są one bardziej popularne. 

No dobrze, to już chyba wiem wszystko. Dziękuje za udzielenie się i pomoc :slight_smile:

A możesz mi jeszcze podesłać link do jakiejś przykładowej zewnętrznej karty dźwiękowej z tym złączem?

 

Nie widzę kart zewnętrznych z coaxialem, zazwyczaj jest optyczne wyjście.

Tutaj jest coś o czym mowa:

http://allegro.pl/dac-karta-dzwiekowa-usb-bb-pcm2704-spdif-i6255454814.html

ale ja odpuściłbym temat dźwięku 5.1 w takiej konfiguracji jak u ciebie. Rozwiązanie powyżej może rozwiąże temat, a może nie. W twoim przypadku skupiłbym się na przyzwoitym 2.1.

 

Chyba że autor włączył muzykę w stereo, więc nie dziwne że grają tylko 2 głośniki + sub.

Dodałem SS jak to wygląda w panelu konfiguracji głośników i mam zaznaczone 5.1 surround. No dobra, w takim razie dziękuje Wam za pomoc i już tyle w temacie.