Laptop i Lineage 2

Witam

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Laptopika HP Compaq nx7400 ey508es. Wszystko chodzi super. Niestety są wyjątki od tej reguły. :frowning: Gra lineage2 poprostu nie chce mi pójść. Najpierw wyświetla się takie coś:

http://img91.imageshack.us/img91/8692/c … 01adt5.jpg

A potem wchodzi do gry, pojawia się kursor z gry, chwila czarny ekran, po czym wraca mi do pulpitu. :frowning: Czy może ktoś wie jak to naprawić?

według mnie to coś z grafiką, popróbuj jakieś opcje w biosie poustawiać odnośnie portu AGP, podejrzewam że masz jakąś grafikę na pci-e w tym lapku, popróbuj coś w opcjach gry pozmieniać… albo ustawień grafiki;

Na moje oko masz zintegrowaną kartę graficzną a co za tym idzie nie pograsz sobie w większość gier. O ile dobrze wyczytałem to masz Intel GMA 950 (do 224MB) a na tym nie poszalejesz.

Z komunikatu wynika że lineage2 potrzebuje karty AGP a Ty masz zintegrowaną więc nic nie zoribsz. Sprubuj poszukać w biosie moze tam bedzie coś w stylu jakiejś emulacji AGP. A tej karty graficznej do nowszych gier to nawet nie uzywaj bo luxusów to nie będziesz miał niestety.

Echhh… ilu z was miało doczynienia z tą kartą??? W Unreal Tournament 2004 gram na rozdziałce 1280x800 16 bit i wszystko na normal i mam ok 40 fps. I wy mi mówicie, że karta grafiki jest słaba. Takich osiągów nie mam na nvidia gforce 440mx z 64 MB w starym kompie z celeronem 2,0 GHz i 512 ramu.

A co do komunikatu o AGP to kumpel w notebooko Acera też ma ten komunikat i po zatwierdzeniu go gra normalnie chodzi. Jedyna różnica to, że on ma wbudowany Gforce Go.

Aktualizacja sterowników niestety u mnie nic nie dała. A w biosie nie ma, żadnych opcji konfiguracji karty graficznej.

Nawet nie mam jak zmienić tej domyślnej pamięci grafiki. Wszędzie jest napisane, że do 224 MB współdzielonej ze zwykłym ramem. Może poprostu jest za mało przydzielone? Ale co wtedy z Unrealem, który pięknie chodzi.

DODANE (EDIT)

Co wy pierniczycie, że ta karta jest słaba!! Problemem była uwalona instalka L2 C4. Po zainstalowaniu z innego źródła gra chodzi MIODZIO! !!

1280x800, 32 bity, wszystko ustawione na MAX włącznie z cieniami i gra nawet na sekunde się nie przytnie (fps ok 60) !!

Sami zobaczcie na screen

http://img206.imageshack.us/img206/3494 … 002ow0.jpg

Aż z wielką chęcią sprawdze po południu jak to będzie z Oblivionem IV.