Laptop i przewód-antena od internetu, jak podłączyć

Witam

Mam pytanie odnośnie tego jak podłączyć przewód od anteny [radiówka] pod laptopa. Zależy mi aby wyszło w miarę tanio i nie chce kupować Ap-k etc. Znalazłem coś takiego >> http://allegro.pl/tp-link-wn422g-wifi-p … 78767.html .

I zastanawiam się czy coś takiego zda egzamin jeśli podłącze kartę pod lapka a do karty antenę, czy takie rozwiązanie będzie w miarę ok??. I jeszcze jedno, radiówka pracuje z częstotliwością 5Ghz, natomiast karta z aukcji 2,4Ghz, czy to się wyklucza czy nie będzie problemu??. I jaka będzie jakość takiego połączenia, zależy mi tylko na przeglądaniu internetu i może czasem jakiś filmik na YT.

Ja bym Ci proponował inne rozwiązanie, jakiś router z WiFi z wejściem RJ45 http://allegro.pl/listing.php/search?sg … outer+wifi i do niego podłączasz antenę, natomiast wspomnianą kartę do laptopa i nie jesteś uwiązany z laptopem kablem i Internet masz w całym domu, a swoją drogą to chyba jakiś starszy laptop że nie posiada karty sieciowej WiFi.

Co ty tu za bzdety piszesz :o kolega wyraźnie napisał że radiówka do której chce się podłączyć pracuje na częstotliwości 5 Ghz .

A co za tym idzie karta sieciowa z pasma 2,4 Ghz za Chiny ludowe ci nie podejdzie po prostu nie “zobaczy” sieci internetowej bo to dwa rożne pasma. I albo kupiszz apeka albo gdzieś dostaniesz kartę na 5 Ghz.

sq6fw , jakieś dziwne teorie tu lansujesz, więc napiszę Ci tak, mam Internet radiowy 5 GHz i dwa komputery stacjonarne oraz Laptopa z WiFi, antena z radiówki podłączona wtyczką RJ45 do TP-Link TL-WR941ND ( pasmo 2.4 Ghz ), komputery stacjonarne wyposażone w karty sieciowe WiFi TP-Link TL-WN350GD ( pasmo 2.4 GHz ), laptop z wbudowaną karta WiFi ( pasmo 2.4 GHz ) i wszystko działa.

Te 5 GHz to pasmo do komunikacji Nadajnik -> Antena, natomiast antena jest wpięta do routera 2.4 GHz i z routera komunikacja do poszczególnych PC jest już też na 2.4 GHz i taką propozycję skierowałem do marian3k.

Więc zanim napiszesz że ktoś pisze bzdety, zanim zabierzesz głos w dyskusji to albo przeczytaj to co inni piszą ze zrozumieniem, albo się lekko podszkol, bez urazy.

Odbierasz internet w technologi 5 GHz anteną - jaką ?

Chcesz podłączyć kabelek od anteny do laptpa - jaki kabelek - jak jest zakończony ?

Właśnie, to jest zasadnicza sprawa, ja założyłem że antena 5 GHz posiada swoją kartę sieciową (ja tak mam) i przewód prowadzący od niej zakończony jest wtykiem RJ45, stąd moja propozycja.

Jest to antena zakończona taką wkręcaną wtyczką, dlatego nie mam jak jej podłączyć do laptopa, gdybym miał złącze Rj nie pisał bym tu… Nie wiem co to za antena ale nie ma własnej karty, kartę mam w komp. stacjonarnym i do niej podpięty jest ten wkręcany kabelek. W laptopie nie ma takiego wejścia dlatego myślałem nad jakimś " adapterem " a takim czymś jest właśnie ta karta na USB, ją podpinam pod laptopa i do niej tą wkręcaną antenę, może tak być ??. Aha i wiem że mogę kupić jakiś ruter WiFi + Access point, jednak to wyjdzie drogo, a ta karta to wydatek 40 zł.

To nie będzie działać, TP-LINK WN422G nie obsługuje częstotliwości 5 GHz.

A nie jest tak jak napisał mityk. Niech ktoś kompetentny się wypowie, nie chce wydawać 40 zł jeśli nie będę pewny czy będzie działać.

Nie da rady tak

Nie nie jest tak. Nie masz złącza RJ45 jak pisałeś tylko pewnie RP-SMA a w komputerze kartę na 5GHz.

On ma zewnętrzne APC na 5 GHz np.NS lub Osbridge lub MikroTika w puszce i zejście do domu kablem skrętką.

Dokładnie mam taką antenę, i jak marian3k chce mieć spokój to proponował bym mu zainwestować.

ubntnanostationm5mini.jpg

Przy antenie masz końcówkę rp-sma taką złotą okrągłą. Więc kupujesz jakiś sp np airlive podpinasz do niego antenę i do laptopa kartę bezprzewodową wifi i masz neta. Inaczej tego nie odpalisz. Też mam radiówkę na częstotliwości 5ghz a router miałem na 2.4 i działało. Airlive inaczej ovislink np taki http://allegro.pl/ovislink-airlive-wl-5 … 23691.html

Ps jak chcesz zaoszczędzić to sobie weź jakiś bezprzewodowy z orange plusa albo ery skoro ci szkoda hajsu na ap. Ale kupując taki sprzęt masz spokój na długi czas bo inni z rodziny też się podpiąć mogą :stuck_out_tongue:

Zgadza się, i myślę że to dobre rozwiązanie, raz wydane trochę lepiej jak 200 zeta i spokój, ja dostałem antenę od dostawcy, więc za nią zero kosztów.

marian3k , dowiedz się u dostawcy czy by Ci nie wymienił anteny, np. na taka jak w moim zrzucie, a jak nie to zainwestuj i będziesz miał spokój, musisz też wiedzieć że sygnał po koncentryku, zwłaszcza wątpliwego sortu może być słabej jakości, zaoszczędzisz nerwy, a zyskasz możliwości stworzenia sieci WiFi dla całego domu/mieszkania w tani i nie skomplikowany sposób.

Czyli będę musiał wybulić trochę więcej kasy :/. Ok przynajmniej będzie WiFi. Dzięki za pomoc.