Laptop i telefon widzą wifi Tablet oraz SmartTV nie

Witam. Mam problem z siecią wifi, a mianowicie laptop HP Pavilion dv6 widzi sieć oraz telefon (nie smartfon) natomiast sieci nie widzi Tablet Prestigio 7.0 Duo oraz Smart TV Toshiba. Z Kabla na Toshibie działa net ale wtedy strasznie zamula Wifi… Dodam, że pytajac wujka google jedyne co udało mi sie dowiedzieć, że może to byc filtowanie po adresach MAC, ale to było domyślnie wyłączone więc to nie to. Jestem Lekko upośledzony jesli chodzi o Sieci więc jeśli ktos bedzie chciał Zobaczyc jakis raport pingów czy cos to prosze napierw napisać jak to zrobić. Dziękuję, Pozdrawiam. Router to TP Link TD-W8950ND. :lol:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Spróbuj zmienić standard sieci Wi-Fi na b/g lub g, a następnie zrestartuj router.

Ok na b/g mixed działa SmartTV ale Tablet dalej nie widzi sieci. Znalazłem w ustawieniach Tabletu Adres MAC ale adres ip jest niedostepny.

Spróbuj ustawić na sam standard g, a jeżeli nie będzie działał Internet w tablecie to na sam standard b (nie mixed).

Ani na b ani na g Tablet nie wykrywa Sieci.

Spróbuj zresetować tablet: przytrzymaj przycisk włączania i pogłaśniania jednocześnie i wybierz opcję resetowania. Uwaga! Po tym procesie utracisz wszystkie dane zapisane na tablecie.

U mnie w ten sposób robi sie zrzut ekranu :wink: poza tym problem lezy chyba po stronie routera bo sieć u moich znajomych widzi bez problemu.