Laptop i wolne pobieranie po Wi-Fi

Witam.

Posiadam laptopa ASUS X57Vn. Moja prędkość neta to 10mb/s, a router jaki posiadam to Linksys WAG200G.

Posiadam również komputer stacjonarny, do którego wszystko podpięte jest standardowo kablami.

Na obu ten sam system: Windows 7 Professional x64 , z najnowszymi aktualizacjami, itd.

Mój problem polega na tym, że na laptopie poprzez Wi-Fi moja maksymalna prędkość pobierania to równo 0.5mb/s.

Przy 100mb/s prędkość wynosi około 1mb/s, zaś na laptopie poprzez WiFi mam około 500kb/s.

Na stacjonarnym leci zawsze na maksa (jeśli serwery pozwalają rzecz jasna), a na laptopie wiecznie połowa pełnej prędkości.

Właściwości routera pozwalają mi na bezproblemowe korzystanie z pełnej prędkości mojego internetu.

Domyślam się, że będzie to kwestia ustawień, albo w Windowsie, albo w routerze. Problem w tym, że jak patrzę i tu i tu to wszystko wygląda na w porządku.

Oczywiście komputer jest czysty, żadnych infekcji czy innego syfu. Jest stale aktualizowany, skanowany, czyszczony, także ten punkt można wykluczyć.

Piszę na forum, ponieważ nie ma już bladego pojęcia co może być nie tak, a wieczne korzystanie tylko z połowy możliwości mojej sieci jest nieco frustrujące.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

prosta sprawa, karta sieciowa wbudowana w twojego laptopa obsługuje jedynie 5mb (o ile wiem to nie da się więcej przez wifi uzyskać) przez sieć wifi, aby uzyskać pelne 10mb musisz puścic internet kablem lan z routera :slight_smile:

Czyli tak jak się spodziewałem…

No nic, trudno się mówi. Zakupię w takim razie krótki kabelek do rotuera.

Dziękuje za pomoc.

Poprawka, zgłębiłem swoją wiedzę co do sieci wifi, i dzielimy ją na standardy B/G/N

B - 11MB (oznacza to, że jesli twoja karta sieciowa obsługuje standard B, oraz router nadaje w standardzie B, powinieneś miec internet 11MB o ile takowy masz na umowie)

G - 5MB

N - 300MB (aby tyle osiągnąć, oczywiscie tyle musi byc dostarczane do routera, router musi miec standard N, oraz twoja wbudowana karta sieciowa musi miec standard N)

G to 54 Mb/s

To, że jakiś standard ma wpisane np. jak w przypadku G 54 Mb/s, nie oznacza że tyle osiągniesz. Jak wyjdzie połowa z tego to naprawdę można to nazwać cudem… Najczęściej prędkość w G nie przekracza 15 Mb/s. To co tu mówić o B, gdzie laboratoryjny maks to 11 Mb/s…

Ja przy dwudziestomegowej Neo wyciągam przez wifi nie więcej jak 13 Mb/s, bo mam jedynie G w routerze. Także obstawiam:

  • słaby router

  • słaba karta sieciowa

  • za duża odległość od routera

zabezpieczenie sieci wifi też wpływa na prędkości im mocniejsze hasło tym mniej da się wycisnąć przez wifi

Moje hasło na 9 znaków i jakoś nie widzę różnicy jak wyłączę szyfrowanie.

Wystarczy hasło, które ma 7 znaków, w tym powiedzmy druga litera będzie duża, na przedostatnim miejscu będzie cyfra a ostatni przecinek - powinno dać radę bezproblemowo.

u mnie rodzaj szyfrowania i ilość znaków nie ma wpływu na transfer ale u znajomej na innym sprzęcie po włączeniu szyfrowania internet muli pingi są wyższe transfer skacze a sam zasięg jakby mniejszy