Laptop i "złe" sterowniki Chipset Intela

Hej wszystkim

mam następujący problem

wgrywałem właśnie czysty system do lapciaka Acer Aspire 5750G, laptop był zakupiony bez systemu operacyjnego.

mam obecnie problem ze sterownikami do Chipsetu, gdyż bez tego inne sterowniki nie chcą mi się zainstalować

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers - oficjalne stery pobrałem stąd lecz mimo to po instalacji (która jest zakończona pomyślnie) oraz ponownym uruchomieniu manager urządzeń nadal pokazuje ze brak zainstalowanych sterowników do tego elementu. ponowne uruchomienie instalatora pokazuje ze sterowniki zostały juz zainstalowane

kombinuje już 2h i nadal nie wiem jak to rozwiązać;/

Edit: Racja nie napisałem jaki systemik, Więc jest to Win 7 x64

Pytanie zasadnicze, jaki system instalujesz? Bo Acer wspiera tylko Win7 w wersji 64bit.

dokładnie ten o którym mowa w twoim poście

Pobrałeś :

http://global-download.acer.com/GDFiles … SC=EMEA_20

Zainstalowałeś

ts482_Setup.jpg

Po instalacji uruchamiasz ponownie komputer.

Jeżeli tak to sprawdź jeszcze te sterowniki :

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … t〈=eng

W razie dalszych problemów :

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji KomputerPodsumowanie spisz/podaj :

– Nazwa płyty głównej

– Mikroukład płyty głównej

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

tak instalowałem te pierwsze sterowniki.

te 2 tez i dalej nic

dołączam grafiki

1.png

2.png

Hej,

:arrow: Jak prezentowane jest w menadżerze urządzenie, do którego brak sterowników? Jaką nosi nazwę?

:arrow: Próbowałeś najnowszych sterowników ze strony Intela?

:arrow: Czy uruchamiasz instalację klikając na Setup’ie prawym przyciskiem i wybierając opcję Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. 3.png

  2. tak jest

  3. tak jest


dodam jeszcze, że system podczas instalacji nie zainstalował żadnych sterowników do kart sieciowych, wiec nie mam żadnego dostępu do neta.

co ciekawsze strona acera ze sterownikami działa tak szybko ze sterowniki do kart sieciowych pobieram od 4 godz. z czego jedną paczkę 3 raz bo rozłącza non stop a po wznowieniu jest błąd pobierania

Hej,

Według screenu, który pokazałeś urządzenia, które powinny zainstalować się z paczki do chipsetu płyty głównej, są zainstalowane. Reszta z urządzeń będzie wymagać osobnych sterowników.

To dlatego, że rozwiązania mobilne charakteryzują się dość specyficznymi sterownikami, a jeśli wersje zainstalowanych kart sieciowych są nowsze, Windows 7 może nie mieć ich w swojej bazie sterowników.

W przypadku karty sieciowej przewodowej jest tylko jedna możliwość konfiguracyjna - karta Broadcom. Z jednej strony dobrze, że tylko jedna, z drugiej nieco gorzej, bo producent nie udostępnia sterowników dla użytkowników, a tylko dla firm produkujących sprzęt na jego chipach. Musisz więc ściągnąć ten, dostępny na stronie Acer’a.

W przypadku kart sieciowych WiFi jest już dużo lepiej - zarówno sterowniki do kart Intela, jak i Atheros’a znajdziesz na stronach producentów. Podobnie będzie z kartą graficzną zintegrowaną oraz dedykowaną.

Jeśli chodzi o urządzenia widoczne jako Base System Device trudno mi coś powiedzieć, bo nie spotkałem się z podobnym oznaczeniem w innym z komputerów. Być może jest to port USB w wersji 3.0, do którego też potrzebny jest sterowniki i który dostępny jest na stronie Acer’a. Jeśli zainstalowanie wszystkich sterowników - również tych do czytnika kart pamięci, Touchpad’a, Bluetooth’a i modemu 3G (oczywiście jeśli jest w te urządzenia wyposażony konkretny model) - nie spowoduje rozpoznania tych urządzeń zostaje ostatnia możliwość. Należy ściągnąć sterowniki ze strony Intela, ale w formacie archiwum zip. Po jego rozpakowaniu w menadżerze urządzeń wymuszamy aktualizację sterownika i jako ścieżkę podajemy folder z wypakowanymi sterownikami.

Faktycznie ciekawe. Ja przed chwilą pobierałem sterowniki do karty LAN i wszystko poszło bezproblemowo.

Jeszcze jedno - by ułatwić sobie wykrycie, jaki sprzęt zainstalowany jest z laptopie, można posłużyć się programem HWVendorDetection.

Pozdrawiam,

Dimatheus

problem rozwiązany, dziękuje wszystkim za pomoc,

jednocześnie proszę o niezamykanie tego tematu, gdyż chciałbym się podzielić rozwiązaniem z innymi userami

Hej,

No to najważniejsze. :slight_smile:

Czekam na informację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

sterowniki ze strony supportu pomogły

http://support.acer.com/product/default … delId=3475

jak złapało lana i wifi już było na dobrej drodze

co nie zmienia faktu ze wszystkie stery było trzeba instalować ręcznie

monotonne strasznie i drażniące

Ciekawe, pierwszy raz słyszę. Zawsze zasysałem sterowniki do ich przewodowych sieciówek właśnie z oficjalnej strony producenta http://www.broadcom.com/support/etherne … rivers.php . Troszkę sprzętu przeszło przez moje ręce i dotychczas (odpukać) do wszystkiego drajwery dało się znaleźć właśnie tam. Chyba, że masz na myśli konkretne modele nietypowych chipsetów?

W przypadku Intela zgoda, dodatkowo mirror starszych wersji jest też na Softpedii. Czy mógłbyś jednak podać, gdzie dokładnie na oficjalnej stronie udostępnia je Atheros? Mi nigdy nie udało się ich tam znaleźć. Dlatego zawsze pobieram z nieoficjalnych stronek pokroju atheros.cz .

Co do kart graficznych to w przypadku starszego sprzętu częste były przypadki, gdy sterownik udstępniał jedynie producent OEM (np. producent laptopa) a nie chipsetu karty. Co prawda ten ostatni niekiedy również miał go na swojej stronie wsparcia (szczególnie Intel), ale po instalacji okazywał się na ogół niestabilny lub nie do końca zgodny (brak wprowadzonych przez producenta OEM customizacji).

Hej,

Zgadzam się z Tobą. Większość sterowników jest dostępna - problem pojawia się zwykle z kartami WiFi. Zresztą w jednym z Acer’ów Extensa pojawiła się karta, której identyfikator (DEV) nie był zdefiniowany na stronce producenta. Na szczęście z pomocą przyszła wtedy strona Acer’a. :slight_smile: Zatem faktycznie problem może dotyczyć tylko jakiś specyficznych chipsetów.

Ojoj, zapędziłem się nieco. :slight_smile: Miałem napisać o Atherosie, że na nieoficjalnej stronie… Oczywiście chodziło mi o stronę atheros.cz. :slight_smile:

Trudno Acera Aspire 5750G nazwać starszym sprzętem. :slight_smile:

Na dobrą sprawę wszystko zależy od tego, na co się trafi. :stuck_out_tongue: Zawsze ściągałem do rozwiązań mobilnych Intela (na przykład Intel GMA 900) sterowniki ze strony Intel’a i nigdy z podobnym problemem się nie spotkałem. Ale - jak pisałem - wszystko zależy od konkretnego modelu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus