Laptop i3 6100u czy i5 5200u?

Cześć

 

Potrzebny laptop do domu (office, internet, filmy i te z płyty i DivX i te na YouTube itp).

Chodzi o to, żeby za szybko się nie zestarzał. 

Przy założeniu,że cena podobna to który procesor będzie lepszym rozwiązaniem?

 

 i3 6100u czy i5 5200u ? Czy nowsza generacja i3 jest lepsza niż starsza i5?  

 

Czy lepiej spełni zadanie i3 z GF920 2Gb ramu czy i5 z GF920 ale tylko 1 GB ramu?

 

Reszta specyfikacji podobna (obydwa Lenovo) 8GB ramu, dysk SSD 240 Gb

Cześć.

W porównywarce i5 wypada znacznie gorzej niż i3, a osobiście polecam i3, szósta generacja jednak bardzo wiele wnosi, i zbiera bardzo dobre opinie.

Link do porównania: http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2617&cmp[]=2440

W twoim linku jest porównanie i3 wersja desktop vs i5 wersja notebook.

 

Moim zdaniem oba procesory mają podobną wydajność i5 ma turbo boost, a i3 nie. Sam porównaj który Ci się bardziej przyda. http://ark.intel.com/pl/compare/88180,85212

 

Z drugiej strony karta graficzna z procesorem i5 ma 1gb vram, a z i3 ma 2gb vram więc na twoim miejscu brałbym z procesorem i3

 

Masz rację, mój błąd, ale decyzja raczej ta sama skylake jest jednak lepszy i wybór dalej pozostaje na i3.

też wstępnie myślałem, że i5 lepszy bo to i5 a nie i3, o generacjach nie myślałem. (dawno się w kwesie sprzętu nie zagłębiałem) 

Jak na złośc cena tego laptopa z i3 poszła przez weekend do góry o jakieś 10% więc chyba trzeba będzie przeczekać aż się sytuacja unormuje. 

Z tym nie jest tak łatwo, ceny ostatnio tylko rosną. Zdarzają się jakieś przeceny, ale są to też “groszowe” sprawy.

a w takim razie jeszcze jak już na i3 się decydować, to i3-5005U będzie dużo gorszy od i3-6100U. 

Tabelki z porównaniami niestety nic mi nie mówią i jedyne co jestem w stanie z tego wywnioskować, że 5005U obsługuje DDR 3 a 6100U DDR4… 

Chodzi o mikroarchitekture procesora, te piątej generacji posiadają Broadwell,  a szósta generacja zastąpiła ją Skylake, który jest jak sam Intel mówi znacznie wydajniejsza, jakimś tam plusem może być także mniejszy pobór energii.

ja jak kupowałem lapka w sferisie to radzili mimo wszystko iść w i5 5200u niż  i3 6100u .