Laptop IBM - wasza opinia

Co myślicie o takim laptopie:

Czego mu brakuje a co ma dobre - no i za jaka cene warto kupic.

dziekuje serdecznie za opinie :slight_smile:

Pozdrawiam.

jammarta , jaki to jest model?

Czytaj a się dowiesz daghda.

jammarta nawet dobry.

Hm, fakt - uciekło mi to… Na takich pracujemy w firmie, ja mogę je jedynie polecić.

Sam mam IBM-a, tylko że R50e i powiem Ci jedno - marka mówi sama za siebie. Kupuj w ciemno. Pewnie znajdziesz sporo laptopów z lepszą konfiguracją, jakiejś wątpliwej marki, ale pamiętaj że jak kupisz szajs, to będziesz żałował. To nie zwykły pecet, żeby można było kupować klawiaturę za 10 zł co pół roku, bo stara się rozsypała. Laptop ma służyć przez wiele lat, także trzeba kupić coś porządnej marki, np IBM. Dla mnie ten laptop ma jeszcze jedną zaletę - trackpoint. Osobiście nie lubię posługiwać się touchpadem, więc popularna “łechtaczka” jest dla mnie wybawieniem.

To zalezy do czego on ma służyć. Do pracy biurowej to perfekt komputerek. W gry to może w jakieś słabe pograsz albo w nowsze na low detalach. No więc do gier to nie polecam, tak samo do filmów bo ma mały ekran.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bede mial mozliwosc kupona zaraz po nowym roku ibma t41 + x pprof. za cene do 1000zl . nie mam wielkic hwymagac wzgledem laptopa. potrzebuje go tylko do netu. troche nosic (nie za czesto) na uczelnie i pprzemieszczac sie po mieszkaniu. nic skomplikowanego na nim robic nie bede.

czy warto jeszcze pchac kase w taki sprzet?

dodam ze funduszy za duzo nie mam dlatego zastanawim sie nad tym modelem

radiator Myślę że jeśli za taką cenę, to spokojnie możesz kupować. To dobry sprzęt i posłuży Ci jeszcze parę lat. Wiem, że najlepiej jest kupić nowy sprzęt, ale sam mówisz że nie masz za dużo funduszy, więc lepszy używany IBM niż używany Aristo czy Siemens :wink:

myslalem takze o kupnie acerka extensa 5220. ale on ma celerona 5xx a w nim brak speedstepa chociaz wydajnosciowo lepszy od ptentiuma tego e t41 i juz sam nie wiem co wybrac. wymagan nie mam za wysokich a wydawac ponad 2000 czy 3000 za lapka ktory jak widzicie nie bedzie na siebie zarabiac a dodatkowo mam PCeta wiec mysl o nowym lapie jakos tak niechetnie do mnie dociera.

Moj brat ma laptopa IBM t23, laptop ten chodzi już kupę czasu i nigdy nie było z nim problemów.Mój Tata ma IBM R61 kolejny niezawodny laptop więc markę IBM bardzo polecam.

Wolałbym wybrać IBM o słabszym procku niż tego acera, kolega ma laptopa tej firmy i nie jest z niego zbytnio zadowolony.

@members92

czyli potwierdzasz ze celeron 5xx jest wydajniejszy od tego pentiuma m (banias) montowanego w t41?

dzieki