Laptop ile bateria wytrzyma przy samym internecie?

witam,

ile wytrzyma laptop przy użytkowaniu samego internetu http://www.x-kom.pl/p/118879-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-g580gh-i3-3110m-4gb-500-dvd-rw.html#

To zależy jak będzie wykorzystywany procesor.

ale 4 do 5 godzin powinien wytrzymać…przy przeglądaniu stron

Jakieś 3-4 godziny.

Zależy od rodzaju połączenia / zasięgu, oraz rodzaju przeglądanych treści :slight_smile:

Sprzedawcy podają czas pracy na baterii 6h ale to wynik ekstremalny - nic nie robimy i wszystkie pożeracze energii są wyłączone albo ich zużycie energii jest ograniczone do minimum.

Jeśli mówimy o bezprzewodowym połączeniu z internetem (WiFi) to myślę, że wynik na poziomie 3-4h będzie bardzo dobrym wynikiem. Czas pracy będzie dodatkowo w dużej mierze zależeć od ustawienia jasności ekranu. Podobnie będzie z modemem 3G.

Podłączenie internetu kablem ethernet powinno ten czas mocno wydłużyć ale jak mamy etherneta to mamy i zasilanie 230V więc to rozwiązanie pewnie nie wchodzi w grę.

:roll:

Jako posiadacz laptopa HP (w podpisie) mogę stwierdzić że na Windowsie 8 system trzyma dłużej niż na 7ce o około 20 minut - więc około 3,5 h na internecie. Jest to wynik raptem przeciętny, ale przyznam, że w trakcie korzystania nie odchodzę od sprzętu nawet na minutę (jest w tzw. ciągłych obrotach). Tak więc myślę że Twój sprzęt również powinien tyle wytrzymać :>

Tak patrząc na wasze odpowiedzi to można śmiało wziąć lapka z karta dedykowana np nVidia 630M

@apanasiuk

A jak możesz to z GT640M - jest mniej energochłonna.