Laptop inspirion 1525 vista przegrzewa się

witam mam laptopa inspirion 1525 przez około 4 lata i nigdy mi się nie nagrzewał ale przez ostatni rok coś sie stało.Wentylator był czyszczony nawet 1 raz wymieniony a nadal po 20 minutach nagrzewa się kupiłem też tanią podkładkę z 3 wentylatorami dałem 17 zł ;D (nc16) ale nic nie pomaga czasami wydaje mi sie ze bardzo rzadko się ten wentylator załącza. z góry dziękuje za wszystkie rady :wink: :wink:

Wszystko co potrzebujesz do ustawienia wiatraka masz w opcjach zasilania. Co do lapa mającego 4 lata, raczej warto zapytać kiedy ostatnio go czyściłeś, niż to czy w ogóle było to robione :slight_smile:

marek5513 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Albo jest słabo wyczyszczony kanał wentylacyjny albo może któryś z procesów obciąża ci system i procesor grzeje się, przez co musi być ciągle chłodzony. Miałem tak ostatnio, gdy ciągle słyszałem wiatrak procesora. Okazało się, że ciągle wisiał jeden proces, który zabierał ok. 12% i to powodowało ciągłe kręcenie się wiatraka.