Laptop-instalacja systemu z innej płytki

Witam.

Posiadam laptopa z preinstalowanym systeme windows vista home basic, płytke z systemem także mam, ale po zainstalowaniu systemu posiada on dużo niepotrzebnego softu, którego nie używam, takie jak nero, czy power dvd, adobe acrobat reader e.t.c .

Czy mogę sobie pożyczyć płytkę z czystą instalką systemu, używając przy instalacji klucza produktu który mam dostarczony z systemem ?

No i czy było by to legalne ?

mi się zdaje że to legalne jakbyś nie rozprowadzał itp. jakbyś miał tylko dla siebie to chyba legalne

Z tego co mi wiadomo nie możes tak zrobić, bo twoj klucz nie zadziala z “czystym” windowsem od microsoftu. Klucz ktory masz dziala tylko z wersja systemu przygotowana przez producenta laptopa.

Ale jest inny sposob. Mozesz zadzwonic do producenta laptopa i poprosic o plyte instalacyjna windowsa (“czysty” system bez dodatkow). W przypadku niektorych producentow plyty te mozna dostac za darmo (lub raczej za niewielka oplata) ale niektorzy życzą sobie sporo.

Legalnie jest wyłącznie z płytą od Microsoftu lub producenta laptopa i dostarczonym wraz z nią kluczem. Jakakolwiek nieautoryzowana zmiana klucza/nośnika to piractwo. A sama Vista Home Basic OEM kosztuje ok. 310-350 zł.

a nie wiesz jak to odnosi się do Benq, bo tej firmy mam lapka

nie mam pojęcia, najszybciej bedzie zadzwonić i zapytać

nie prosciej odinstalować “zbędny” soft ? :>

Tak też można. Odinstalować zbedne oprogramowanie i zrobić obraz partycji.

Nie prościej odinstalować ?

:roll:

To ja instaluje system z płyty dostarczonej do kompa, i kupe syfu do tego masm instalować ?

Na dodatek żadnego z załączonych programów nie używam, :twisted:

Grr.

Zadzwonie do nich i się dowiem