Laptop-instalacja WinXP PRO

Mam problem-koleżanka prosiła o format,ma w laptopie WinXP Pro w wersji ang.chce zainstalować polską wersję ale system czyta mi płytkę instalacyjną(wersja polska) po angielsku…Poza tym nie ma płytki instalacyjnej ze sterownikami do płyty głównej ,karty graficznej,w ogóle żadnych.Napiszę może do działu ze sterownikami?-teraz robię test Everestem.

Płyta główna-Dell Latitude CPi D233ST RAM-127 MB

Karta dźwiekowa-Crystal WDM Audio

Procesor- Mobile Intel Pentium II, 233 Mhz(3.5x67)-jest sugestia,że do wydajnej pracy wymaga procesora z zegarem przynajmniej 300 Mhz.W sumie to format chciała z tego powodu,że ma do napisania pracę dyplomową i nie bedzie jej pisać na ang. systemie i komp chodzi jak żółw ale nie wiem czy coś się zmieni bo chyba w ogóle komp jest słaby.Co do pierwszego problemu-gdzie i co zmienić żeby płyta była czytana w j.polskim i czy w ogóle znajdę gdzieś sterowniki?

Jezeli płyta jest w jezyku polski, nie powinna być czytana po angielsku.

Ale nie powiennaś sie przejomowac i dokonczyc instslacje, mimo wszystko.

Komputer naprawdę słaby i nie dziw się ze chodzi wolno bo to nie maszyna pod XP , idealnym system byłby tutaj 98.

Ale dewagacje pozostawiam tobie i twojej kolezance…

No właśnie nie wiem dlaczego tak jest?Włożyłam płytę do mojego kompa i jest polska wersja-u niej to samo po angielsku.Laptop kupiony dawno za granicą,w ustawieniach języka English(United States)-próbowałam zmieniać w opcjach ale nic to nie daje.Co mogę zrobić?-mam czas do jutra,do południa(o ile znajdę sterowniki),mam teraz opory czy się za to zabierać?Nie uśmiecha mi się siedzieć do rana jak wyskoczą znów jakieś problemy.

Warto spróbować bo nie sądze aby pózniej system był po angielsku, przeciez wybierasz układ klawiatury jaki instalujesz więc nie powinno być problemu.

Pamietaj za na taką maszyne musisz wyłączyć efekty wizualne, i zainstalować coś lekkiego, bo i tak komupter będzie bardzo wolno chodził…

No właśnie i w tym sęk…Wyczyściłam rejestr,przeskanowałam Ewido(trwało to 5 godz!),formatu nie robiłam.Teraz zastanawiam się czy zmieni coś odinstalowanie Nod32 i instalacja AntiVir PersonalEdition Classic 7.0-jeśli chodzi o obciążenie kompa?+odinstalowanie maksymalnie wszystkich możliwych programów.

Raczej nie poczujesz żadnej różnicy w szybkości. Za słaby procesor żeby XP działał sprawniej i kropka. Może się mylę ale nie sądzę. Przy takich parametrach sprzętu Windows XP jest tak kobylasty że zamula skutecznie samym sobą i dołożenie czy odjęcie jakigoś programiku nic nie zmienia.

Powinnaś zainstalować, jest on przeznaczony do bardzo słabych komputerów, więc powinien wnieśc sporą ulzenie dla systemu. A pozatym usuń wszytskie nie potrzebne programy itp.

Najpierw naprawiałam ale jednak zrobiłam format.Jest ok, tylko chyba poproszę o pomoc jak mi nie ściągnie z sieci bo w menedżerze urządzeń jest znak zapytania przy; Inne urządzenia ACCTON EN 2212-brak sterownika(chodzi chyba o PCMCIA).Nie instalowałam żadnych sterów bo koleżanka nie ma do nich płytek.System chodzi i nie wiem czy uaktualniać sterowniki z internetu(o ile znajdą się) czy mozna tak zostawić jak jest?

Barkujące sterowniki ACCTON EN 2212 :

http://network.free-driver-download.com … ws-XP.html

Co do aktualizacji sterowników była by wskazana, więc poszukaj ich w internecie w razie problemów ze znalezieniem pisz 8)

Napewno aktualizacja nie pogorszy pracy komuptera.

Sterowniki Accton EN2212 PCMCIA Ethernet Adapter znalazłam na str

http://www.accton.com/homepage/index.htm

Dobrze,że zrobiłam przed formatem test Everestem i go zapisałam bo inaczej to pewnie do rana bym nie znalazła.Podaje stronkę,może komuś sie przyda.Dla mnie temat zamknięty,problem rozwiązany.