Laptop - jaką matrycę wybrać?

Witam

Jestem na etapie zakupu laptopa w USA. Mam jednak problem z wyborem matrycy. Jaka matryca jest bardziej praktyczna - 15,4" czy 17"? - nie chodzi tu o wielkość, bo wtedy logiczny byłby wybór siedemnastki tylko o rozdzielczość i dpi, bo np. do tej samej wielkości matrycy producenci ustalają kilka rozdzielczości. Chodzi mi o to, żeby wszystko było w miarę czytelne. Teraz używam starego CRT 17" z rozdzielczością 1152x864 i proporcje wyświetlanych elementów są dla mnie bardzo dobre i takie mogły by być w laptopie.

Np tutaj: http://cgi.ebay.com/NEW-DELL-VOSTRO-170 … ingPayment

Fajny sprzęt, ale przy 17 calach rozdzielczość 1024x768. Jak na LCD to chyba mało… Poza tym słyszałem, że w LCD używa się tylko domyślnej rozdzielczości bo inaczej cały obraz się rozmazuje itp.

Najlepiej chyba byłoby wziąść 17’stke z rozdziałką 1440x900, lub 15,4" z 1280×800, tylko znowu nie wiem jak jest z tym cholernym DPI :expressionless: Chciałbym po prostu, żeby obraz był w dobrych proporcjach, żeby tekst nie był mikroskopijny itp. Co radzicie, bo już się w tym gubię.

Ja bym brał matryce 16" lub 17". Ale głównie nie jestem za laptopami :pp

Pisałem, że nie chodzi mi o wielkość w calach, tylko z jaką rozdzielczością wybrać, żeby obraz “jakoś” wyglądał :]

P.S Laptopa kupuję jako drugiego kompa, bo dektopa już mam.

A więc bierz laptopa z rozdzielczością 1024x768 lub 1280x1024.

Jeżeli chcesz miec prawidłową proporcje obrazu i większą możliwość ustwienia rozdzielczości to matryca powinna być w “standardzie”/proporcji 4:3 czyli nie panorama , panoramy 16:9 i czasami 16:10 praktycznie nie mają możliwości wyboru rozdzielczosci gdyż “wyraźne” są jedynie na ustawieniach sztywno zalecanych przez producenta, w tym przypadu to “okularnicy” “zmuszenie” są do zwiększenia DPI

praktyczna to nie wiem ale mobilna to jak najmniejsza (chyba 7’ to najmniejsza matryca… od ASUS-a :wink: )

jeśli laptop ma być mobilny to niech będzie jak najmniejszy :wink: (nie rozumiem laptopów z 20,1’ :confused: ani to ładne, ani mobilne :stuck_out_tongue: )

e no znowu bez przesady bo wiązało by sie to również z mobilnym systemem jak i z mobilnym “internetem” co wiadomo nie zbyć ciekawym rozwiązaniem , zwłaszcza gdy mobilne przeglądarki nie są zbyt dobrze dopracowane , nie mówiąc już że mobilnych stron www jak na lekarstwo.

A jak wygląda rozdzielczość 1024x768 przy 17" LCD?

normalnie :wink: tak jak na 19’ rozdziałka 1280x1024 :wink:

strasznie wygląda rozdzielczość 1024x768 na monitorach 15’ , 19’ i większych… makabra :wink: a zwłaszcza na panoramach :smiley:

i takie są najczęściej spotykane rozdzielczości w ekranach panoramicznych. Ja mam aktualnie 17" z rozdzielczością 1440x900, proporcje obrazu są jak najbardziej prawidłowe, tak samo jak na 15,4" z rozdzielczością 1280x800 (oczywiście chodzi o matryce panoramiczne).

Chyba zdecyduję się na siedemnastkę 1440x900.

Dobra, tyle o rozdzielczościach. Co powiecie na taki sprzęt:

http://cgi.ebay.com/TOSHIBA-P205-S7476- … dZViewItem

Nadaje sie to do czegoś? W niedalekiej przyszłości chciałbym go używać do projektowania w autocadzie, a na dzień dzisiejszy do przeglądania neta, oglądania filmów, czasami kompresji wideo, pracy w photoshopie.

jakby nie miał hd dvd to by kosztował taniej… a więc poszukaj czegoś, co nie ma hd dvd i ma dobry procek (wyższe takty bo oc i laptopy to 2 różne rzeczy :wink: )

… no właśnie, moim zdaniem najważniejszą informację podajesz na końcu.

Do czego będziesz go używał.

To właśnie czym większa matryca tym lepiej, a win. zwiększasz czcionkę na “big” i gra.

Ja mam 1680x1050 i gra.

Wydajność chyba nie zależy od taktów. Wyższe takty mają proce z serii T2XXX, a są tańsze i mają mniej cache’u, myślę, że T5XXX będzie dobry mimo słabych taktów, no chyba że się mylę.