Laptop jaki wybrać?

Witam serdecznie!

Jestem w kropce, co wybrać?

Laptop z i5 i 1060GTX czy i7 i 1050GTX?

Czy może dołożyć do i7 i 1060GTX?

Sporadycznie gram, ale czasami się zdarza, nie ukrywam, ze nie mam zamiaru bóg wie ile wydawać na sprzęt a ta 3 opcja jest najdroższa, pójść na kompromis czy pojechać na maksa?

Może ktoś ma taki sprzęt, o podobnej konfiguracji, interesuje mnie lenovo y520.

A mógłbyś łaskawie coś więcej napisać ??? Jest już kilka modeli laptopów z nowymi procesorami i5-8300H (4 rdzenie z HT) które są wydajniejsze od i7-7700HQ.

Mam upatrzony model y520, wydać chce między 4 a 5 tyś max. Komputer będzie dla mnie dodam, ze mam poprzednika y50-70 z i5 i gtx860 i spokojnie mi dawał radę ten sprzęt prawie na max gta V obsłużyć. Chce komputer do internetu, filmów, czasami steam/gry. Chce komputer wydajny, ale bardziej chciałbym się zbliżyć kwoty 4k niż 5k, ale jeżeli mam dopłacić do czegoś lepszego to dopłacę. Stosunek ceny do jakości musi być bardzo dobry. Nie chce przepłacać za funkcje z których nie będę korzystał.

Ostatnio pytałem się Pana w Euro Agd to mi powiedział, że najmniej sprzedają tych lenovo a najwięcej wraca na gwarancje, nie wiem czy to prawda mój y50-70 już ma 38 miesięcy zmieniłem dysk na ssd i chodzi jak szalony na serwerach online jestem pierwszy często. Faktycznie są awaryjne ?

Te Legiony nie są wadliwe. Powiedziałbym, że jak na Lenovo są naprawdę okej :slight_smile: co do modeli i kart graficznych to zależy w co masz zamiar grać. 1050ti i i5 spokojnie wystarczy do wszystkich gier. Wiadomo, mając 1060 i i7 będziesz mógł podkręcić detale. 1060 3gb dalej jest wydajniejsza niż 1050ti 4gb.
Tutaj masz taki jeden z tańszych, ale optymalnych modeli z 1050ti pod gry:

a tutaj droższy, z gtxem 1060 i procesorem i7:

jak widzisz, różnica cenowa nie jest taka duża. Sam musisz zdecydować, ile chcesz przeznaczyć i w co planujesz grać. Oba są w twoim budżecie :slight_smile:

Do gier lepszym rozwiązaniem jest i5HQ z GTX1060. Aczkolwiek wchodzą już nowe modele z procesorami 8 generacji HQ.


Warto się nimi zainteresować, tym bardziej że model jest już sprawdzony tylko posiada nowy procesor.

Ewentualnie
Lenovo Legion Y520-15 i7/8GB/256+1000/Win10X GTX1060
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256+1000/Win10 GTX1060
Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie ciekawy design, GTX1060 6 GB, podświetlana klawiatura, dysk SSD PCIe szybszy od tradycyjnych M.2, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, dobra kultura pracy dobry serwis gwarancyjny od Della.

A o co chodzi w oznaczeniach kart graficznych Ti albo MaxQ?

Generalnie nie wiem na co się skusić czy 1060 GTX 6gb i i5? Wydaje się wydajnościowo i cenowo najlepszym rozwiązaniem dla mnie. i7 kosztuje a w tej konfiguracji ile % więcej zwiększy wydajność?

Fajny i szybki na ryżu ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen + kod asus-ryzen dostaniesz za free gratisy za 9 stów

  • AMD Ryzen 7 1700 (8 rdzeni, od 3.0 GHz do 3.7 GHz, 16 MB cache)
  • 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
  • AMD Radeon RX 580
  • Podświetlana klawiatura
  • AMD FreeSync

Ti jest o 35% wydajniejsza od zwykłej 1050-tki
Max-Q to grafika z obniżonym taktowaniem zegarów tak by pasowała do ultrabooków ale też wpływała na kulturę pracy laptopa, wydajność niższa o około 10% mniej więcej.

i7 kosztuje a w tej konfiguracji ile % więcej zwiększy wydajność?

To już zależy którą generacje porównujesz, najnowsze mają 6 rdzeni.

Dlaczego nie wypełniłeś ankiety? Chcesz precyzyjnej informacji czy wyliczankę?

GTX1050ti jest około 30-35% wydajniejszy od GTX1050.
GTX1060 Q-max jest bardziej energooszczędny oraz posiada mniejsze takowanie, co za tym idzie trochę mniejsza wydajność, choć i tak jest sporo wydajniejszy od GTX1050ti.

wiesz miałem kiedyś kompa stacjonarnego i mobilnego na radeonach, nie wspominam tego okresu dobrze, preferuje procesory intel i grafikę nvidia.

co powiecie na temat tego sprzętu, zmierzam w jego kierunku, stosunek cena/jakość BDB, uważam.

16gb ramu, i5 i5-7300HQ (2.5 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache) , 1060GTX 6GB, dysk HDD zamienie na SSD + M.2 i będzie mi pracował przez dobre kilka lat, zastanawiam się czy warto iść przy takiej konfiguracji w i7? Warto dołożyć te kilka stówek, w wydajność, której tak naprawdę nie wykorzystam? Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji? pozdrawiam