Laptop jako hot-spot a zapora

Witam

Proszę o pomoc w sprawie odblokowania hot spota z laptopa.

Założyłem hot spota przez cmd w Windows 8. Wifi fajnie hula ale tylko jak ręcznie wyłączę zaporę w antywirusie ESET.

Jak mogę dodać założoną sieć bezprzewodową (hot spot) do wyjątków, aby ESET mi jej nie blokował?

Pozdrawiam

Zrób dokładnie jak napisałeś dodaj wyjątek w zaporze

Ale jak? Wiem jak dodać jakiś program jako wyjątek, ale nie mam pojęcia gdzie szukać tej sieci w esecie

No to może inaczej. Użyj programu Virtual Router i za jego pomocą stwórz hot spota (używałem go - działa prawidłowo) a następnie dodaj ten program w zaporze ESETa.

Dzięki marian11  :slight_smile: program w sumie jest wygodniejszy niż kombinowanie w cmd, ale dodałem go do wyjątków zapory i niestety nic to nie daje…

Zrzucam screena z eseta… można coś tam jeszcze zmienić żeby zadziałało?

 

bez-tytulu.jpg?1428577618

Trudno powiedzieć. Bardzo dawno temu używałem Eseta ale nie potrafię na pamięć powiedzieć ci co jest jescze nie tak. Skoro działa ja wyłączysz firewalla eseta to problem tkwi tylko w esecie. Moze jak koniecznie chcesz używać zapory to może zainstaluj inną jak tu nie dajesz rady ustawić. Comodo Firewall też jest niezły.

No wyjątki w zaporze eseta zawsze mi działały, ale gdy dotyczyło to internetu przychodzącego. Teraz jedynie coś odwala przy połączeniu wychodzącym.

A nie chciałbym też instalować dodatkowych programów, żeby kompa nie zaśmiecać.

 

Komórka ogólnie mi się łączy z siecią tylko wyskakuje komunikat, że brak połączenia w tej sieci z Internetem. No i właśnie tylko całkowite wyłączenie zapory pomaga, żeby działało jak trzeba.