Laptop jako hotspot - problemy z connectify

Ostatnio mam telefon z wifi i pomyślałem, ze dobrze, żeby miał dostęp do sieci. Mieszkam w akademiku, a tu niestety internet po kablu. Więc pomyślałem, że zrobię z laptopa hotspot. Ściągnąłem Connectify Lite (chyba najnowsza wersja z ich strony), zainstalowałem, ustawiłem dzielenie po wifi, hasło i td, odpaliłem.

Potem w telefonie (samsung wave) połączyłem sie bez problemu z tą siecią. Ale po wpisaniu adresu w przegrądarce wyskakuje “błąd dns” (dolphin browser), albo okienko, ze połączenie nie powiodło się i zeby sprawdzic konfigurację sieci (opera mini).

Próbowałem też windowsowego udostepniania połączenia i to samo. czyli telefon znajduje sieć i się z nią łączy, ale internetu nie da się przeglądać.

Jak to rozwiązać? Czy przyczyną może być to, że odpala connectify na viście? Są może inne sposoby na zmianę laptopa w hotspot?

router kup albo zrób router ze starego kompa :slight_smile:

jakbym miał starego kompa to bym zrobił :slight_smile: sle skoro jest możliwość zrobienia hotspotu za darmo, to skupmy się na tym

Po 1 to wejdź http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html i przeczytaj dokładnie: Systemy operacyjne - Windows 7. Nie wiem jak jest na Viście, nigdy nie miałem tego systemu. Może tutaj jest problem.

Po 2 osobiście proponuję wersję 2.2 Connectify. Nie ma podziału na wersje free i premium :wink: [jest kilka ograniczeń, np nazwa sieci]

Po 3 jeśli nie działa Ci z Connectify może samemu utworzysz połączenie Adhoc w viście i wtedy zacznie działać?

Sprawdź:

http://www.brighthub.com/computing/wind … /1685.aspx

http://support.connectify.me/entries/20 … windows-xp

wspiera vistę, ale połączenie jest tylko w trybie ad-hoc

Własnie pisałem w pierwszym poście, że tworzyłem połączenie, a telefon je widzi i się łączy, ale internetu przeglądać się nie da. A connectify 2.2 nie chce się zainstalowac, bo wymaga siódemki. Dziwne, że nowsza wersja dała się zainstalować :?

Zrobiłem wszystko prawie jak gościu opisuje. Tylko on chyba udostępnia swoje połaczenie bezprzewodowe, chodzi mi o fragment

Dalsze czynności robiłem dla mojego połączenia ethernet, bo to z niego mam internet. Ostatecznie skończyło się na tym, że i tak nie mogę z telefonu przeglądać internetu.