Laptop jako modem internetowy

Cześć wam. Opiszę wszystko od początku. Chcę podłączyć dekoder HD3000 (cyfrowego Polsatu) do Internetu. Livebox mam na drugim końcu mieszkania, więc średnio przez całe mieszkanie prowadzić kabel. Więc blisko dekodera mam laptopa, w posiadaniu mam także zwykły kabel Ethernet jaki dostałem przy livebox do podłączania pc do Internetu jest on krótki i wystarczający więc nie będzie zaplątanych kabli. Laptop z Internetem łączy się za pomocą wi-fi i posiada 2 systemy (Windows 7 i ubuntu. Czy jest taka możliwość by zrobić z laptopa “modem”? Tzn. Podłączyć jeden koniec kabla do laptopa a drugi do dekodera w celu uzyskania dostępu do Internetu na dekoderze?

Internet Connection Sharing.

http://www.countrymilewifi.com/how-to-share-computers-wifi-with-ethernet-devices.aspx

 

Zakładam, że laptop/dekoder mają Auto-MDIX - w przeciwnym wypadku potrzebowałbyś kabla skrosowanego - ale zazwyczaj nowsze urządzenia mają już.

ICS. Laptop pobiera internet i udostępnia go dalej. Ale w tym przypadku laptop nie jest modemem;).

 

KIedyś szukałem porad jak zrobić z komputera modem czyli by komputer łączył się z neostradą a następnie udostępniał to połączenie przez modem 56k, ale to wyższa szkoła jazdy.