Laptop jako repeater WiFi?

Czy karta WiFi w laptopie umożliwia taką funkcję, aby odbierając internet przez WiFi jednocześnie go rozsyłać?
Czy jest taka funkcja w ogóle możliwa a jeśli tak, to jak sprawdzić, czy karta ma taką funkcję ewentualnie jak wykonuje się taką konfigurację w sensie jak włączyć taką funkcję.

Chodzi w skrócie, że laptop odbiera dobrze sygnał WiFi, ale konsola PS4 jest w dalszej odległości od rutera i nie można tego zmienić, za to jest w zasięgu laptopa.
Oczywiście wiem, że połączenie kablem laptopa z konsolą rozwiązuje problem, ale czy nie dałoby się tego zrobić po WiFi.

Musisz mieć 2 karty sieciowe

1 polubienie

Można po prostu kupić kartę sieciową pod usb. Dla przykładu https://allegro.pl/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn725n-wifi-usb-mini-36m-i7636205206.html

Jak najbardziej tylko czy nie łatwiej kupić wobec tego osobne urządzenie - pełnoprawny repeater?

1 polubienie

Można ale to zależy od zastosowania. Repetery najczęściej potrzebują stałego zasilania więc nie są one za bardzo mobilne. Ale jeśli ktoś potrzebuje do domu to tak lepiej kupić zwykły repeater

Chociaż doczytując reapeter w tym zastosowaniu jest lepszy.

No właśnie z tego co pisze autor, chodzi o rozwiązanie dla domu:

W Win10 masz w ustawieniach sieciowych funkcję Hotspot.
Możesz jedną kartą wifi odbierać jedną sieć wifi i jednocześnie tworzyć kolejną

A na ile ta opcja hotspotu nie wymaga ponownego logowania, identyczna nazwa sieci i tryb zabezpieczeń wystarcza?

Dawno temu mialem na 7 i sobie chwalilem.
Ale z tego co wiem to nim utworzysz druga siec wifi.
Bedzie miala inna nazwe niz tak ktora wzmacniasz.

Podsumowując.
Aby uzyskać “prawdziwy” repeater WiFi na laptopie, należy się zaopatrzyć w płatną wersję programu Connectify (nie wiem, czy faktyczne zadziała na każdej karcie WiFi, bo jest mowa, że on taką funkcję udostępnia, ale nic o tym, czy każda karta ją obsłuży). Takie połączenie jest traktowane przez ruter, jakby każde urządzenie tak połączone było normalnie “widziane” przez ruter indywidualnie (na tym akurat mi nie zależy).

Druga opcja to w Windows10 uruchomienia hotspota w taki sposób, że można wybrać rozgłaszanie po WiFi z równoczesnym jego odbieraniem, jednak jest uwaga, że karta musi obsługiwać taka funkcję(!) a z tego co wiem, akurat te laptopowe, to raczej jej nie mają. Tutaj jest tworzona oddzielna sieć, do której można podłączyć odbiornik i ruter widzi jedynie podłączony do niego “laptop”. Tak to dobre rozwiązanie.

Jednak ja mam Windows 7 i wobec tego wszystkie powyższe metody się nie sprawdzą.
Sprawdzi się metoda jak sądzę z dołączoną kartą WiFi poprzez USB (tutaj pozbędziemy się tego warunku, czy karta spełnia funkcję odbioru i nadawania równoczesnego).
Jak wobec tego na Windows 7 skonfigurować takie połączenie, że jedna karta odbiera poprzez WiFi internet i go udostępnia a druga ta poprzez USB, musi zostać przełączona na jego rozsiewanie.