Laptop Jako router Wi-Fi

Witam. Otóż jestem tu nowy więc za wszelkie błędy przepraszam. Otóż mam system Windows XP i Laptop Acer Aspire 5315, mam mobilny internet w Orange 14GB który ciągle prosi o kod PIN a na tablecie nie mogę go wpisać więc chcę z laptopa udostępniać internet. Nie chcę kupywać routera, ponieważ kiedyś czytałem że istnieje taka możliwość. Więc czy da rade jakoś udostępnić internet z modemu Huawei E173 podłączonemu do laptopa na tablet dzięki Wi-Fi. Pozdrawiam.

W razie niedopowiedniego działu… Przepraszam jestem tu nowy… :slight_smile:

Edit : Mój tablet to Trak Tpad 7110E Wersja systemu Android 4.0.4

Z Windows XP może być problem.

  1. Czasami sterowniki wifi pozwalają na ustawienie AP Mode (choć tylko raz z czymś takim spotkałem się pod XP).

  2. Ogólnie da się zestawić sieć typu Ad-Hoc. Tylko duża część sprzętu z androidem ma wyciętą obsługę tego typu sieci.

Instrukcja jak zestawić połączenie:

http://netdiag.pl/artykuly/pppoe_sharing/

Czytaj od:

Konfiguracja połączenia bezprzewodowego

Aż do:

Dołączanie komputera do sieci ad hoc (już Cię nie interesuje).

Jeżeli twój tablet/telefon, zobaczy sieć i połączy, to znaczy, że działa :slight_smile:

Jeszcze jedna sprawa… Gdyby widział sieć i nie mógł się połączyć trzeba ustawić statyczne adresy IP na:

Laptop (karta bezprzewodowa)

Android

Nie podałeś jaki to tablet (tzn. zakładam, że na Androidzie :))

Jeśli jednak na IOS, to działa :slight_smile:

Jeszcze jeden poradnik w EN:

http://www.logicinmind.com/en/support/iphone-ad-hoc-wireless-network/

Wszystko zrobiłem jak pisało… Tylko są 2 problemy…

  1. Nie mam jak na tamtym obrazku napisu typu " Network Type " ani nic w tym stylu.

2 ) w Androidzie nie łączy tylko obok nazwy połączenia jest " (*)"

Czy da rade coś zrobić aby działało? Albo jakiś sposób aby móc wpisać w tablecie kod PIN?

Co to jest za kod PIN? Do karty sim? Dlaczego nie możesz go wpisać na tablecie?

Mam przejsciowke z USB 1.1 na USB 2.0 podłaczam modem i nie mm opcji wpisania kodu PIN do karty którego wyłączyć się nie da.