Laptop + kino domowe HT-BD1250 a dźwięk 5.1

Witam.

Chciałabym podłaczyć laptopa do kina domowego i uzyskać przy tym dźwięk 5.1.

Próbuję, lecz nie wiem jak to uzyskać. Próbowałam przez hdmi i kabel jack.

Sprzet:

Laptop Samsung RC730

Kino domowe samsung HT BD 1250

Wejscia:

1 HDMI out

2x digital audio

Audio in L i P [tu podłaczałam i potem do laptopa, tak gdzie głośniki. Działałaja tylko 2 głośniki]

component out Y, Pb, Pr

Video out

Bardzo proszę o odpowiedź, o jakieś sprawdzone rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Niestety - ale z WEJŚĆ to kino dysponuje jedynie złączami optycznymi, i jeśli laptop nie posiada WYJŚCIA optycznego (a z tego co widzę tak właśnie jest), to niestety , bez np. zewnętrznej karty dźwiękowej (z takim właśnie wyjściem, np. http://4world.pl/categories/product/68/1080/ <- i nie ja tu nic nie sugeruję - to TYLKO przykład !) nic nie zdziałasz.

a jakos z tego kabla spdif nie mozna wyczarowac przejściowki na jacka?

A jakbym takowa zewnetrzna karte kupila…

Co wtedy?

Duzy koszt?

Ujmę to tak: to trochę tak jakbyś chciała zrobić przejściówkę z kabla zasilającego na wąż ogrodowy - bez jakiejś “magii” po środku - nie da rady.

Ponadto, w tym “kinie domowym” nie ma wejścia SPDIF - co definitywnie zamyka tą kwestię. (uprzedzając pytanie: tak - istnieją media konwertery dla złącz RCA->TOS-link, ale nadal po obu stronach występuje sygnał w postaci cyfrowej, podczas gdy z laptopa wyciągniesz jedynie sygnał analogowy (przy odrobinie samozaparcie - być może uda się nawet uzyskać tzw. downmix i przesłać dwoma kanałami informacje o pełnym układzie 5.1 - ale ponieważ to laptop którego nie znam, a w instrukcji “kina domowego” nie ma wzmianki na ten temat - ręki sobie nie zamierzam dać za to uciąć - to byłby zresztą najprostszy sposób - podłączyć laptopa do złączy analogowych(4) ale wątpię by udało się uzyskać pełny sygnał 5.1 - raczej byłoby to coś w stylu stereo na pięciu głośnikach)

Jeśli karta będzie posiadała odpowiednie złącza (8) (patrz przykład który podałem), powinno się udać połączyć laptopa z “kinem domowym”, i być może nawet uzyskać sygnał audio przestrzenny. (pisze: “być może” - ponieważ nie da się przewidzieć wszystkich możliwych zależności)

Pomiędzy 100 a 300 zł (oczywiście można i drożej - tylko że ja osobiście będąc na twoim miejscu nie dałbym więcej niż te 100 zł)

Gdybym miał ci doradzić jakiś KONKRETNY model, który moim zdaniem dawałby największe szanse na sukces całej operacji - to poleciłbym coś takiego:

http://allegro.pl/creative-sound-blaste … 54415.html

Podpinasz do laptopa pod USB, kartę łączysz TOS-Linkiem z “kinem domowym” i powinno hulać.