Laptop + kino domowe

Witam

Mam laptopa który ma zintegrowaną kartę muzyczną 2.1 no i podłączyłem do niego kino domowe. Działają tylko 2 głośniki i subwoofer. To przez to że mam zintegrowaną kartę czy po prostu trzeba coś przełączyć? no bo t jest tak że laptop jest podłączony do centralki a z centralki idzie 5 głośników i subwoofer więc wydaję mi się że powinny wszystkie działać ale tak nie jest. Prosiłbym o odpowiedź jak to jest z tym. Czy potrzebuje karty dźwiękowej 5.1 czy jednak jej nie trzeba ?

Pozdrawiam

Witam.

Napiszę tak. Mamy zakodowany sygnał dźwiękowy DD5.1 lub np. DTS.

Sygnał ten można przesłać za pomocą kabla coaxialnego (RCA) lub optycznego (TOS-Link)

w postaci “całkowitej” do urządzenia dekodującego (np. amplituner kina domowego z DD, DTS)

zgodnie ze standardem S/PDIF.

Karta dźwiękowa “wielokanałowa” powinna być wyposażona w takie złącze.

Ewentualnie sama karta dźwiękowa posiada dekoder DD5.1 i wówczas sama karta zdekoduje

dźwięk przestrzenny.

Nie za bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi Maryś. Czy można by to jakoś jaśniej napisać.

Przepraszam za kłopot.

Jeśli masz kartę TYLKO dwukanałową (Stereo) to w jaki sposób chcesz z tego zrobić sześć kanałów ? Nie da się niczego przełączyć i będzie działało. Kup kartę dzwiękową 5.1 na USB i do niej podłączysz kino domowe.

“…Kupiłem auto z cztero stopniową skrzynią biegów i nie mogę znaleść piątego biegu…” Myślcie trochę ludzie. ![-o<

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze już w tym. Otóż mam teraz nowego kompa no i chce go podłączyć do kina domowego, ale nie wiem czemu chodzą mi tylko 2 głośniki i subwofer (2.1). Mam płytę główną Foxconn P35A-S i ona posiada dźwięk 7.1 więc nie wiem czemu mi działa tylko 2.1 :confused: Kino domowe mam podłączone za pomocą AUX, może trzeba jakoś inaczej to zrobić ?