Laptop kupiony do gier, a gry się tną!

Jaki procek?

Dodane 31.07.2013 (Śr) 17:00

(Dokładniej)

Zaraz napisze muszę tylko sprawdzić.

A skąd wiesz, że to wina chłodzenia?

Może to być też zła/zużyta pasta termoprzewodząca, albo zły obieg powietrza w obudowie.

Może wystarczy trochę go z kurzu ogarnąć i będzie w mirę ?

Wbrew pozorom przy takim gorącu jak ostatnie kilka dni, nawet na pierwszy rzut oka ma ilość kurzu może znacznie zwiększyć temp. podzespołów. Szczególnie na boxowym chłodzeniu.

Tak tutaj macie linka http://imgur.com/3UjanHn taka temperatura procka jest jak zagra m w gry i wtedy komputer zaczyna mi piszczec dzieje się to już od pol roku.pomóżcie plis.

Tam macie nazwę procka.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 20:35

No plis odpiszcie.

No faktycznie mu trochę gorąco. Pierwsze co, tak jak kolega wyżej napisał, pierwsze co to przedmuchać obudowę, i wszystkie wiatraki i radiatory + wymiana pasty na nową. Swoją drogą miałem takiego samego procka tylko z grafiką 9600GT i podkręcałem go do 3,1 GHz i na stockowym chłodzeniu miałem 64 stopnie w grach, ale

dla fanu kupiłem taki sprzęcior: Zalman 9500

9500.jpg

ale różnicy nie zauważyłem, z tym że u mnie obudowa była zawsze otwarta.

Ja nie mogę mieć otwartej obudowy bo mi pies przegryzie kable.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 21:48

A czy paste mogę wymienić w domowy sposób. A jak moje to w jaki sposób.

Możesz. Najpierw kup pastę, tylko jakąś dobrą, a nie taką za 5zł. Później otwierasz obudowę i zdejmujesz chłodzenie z procka. Ściągnij je bardzo delikatnie. Jeśli nigdy go nie ściągałeś to całkiem możliwe że radiator będzie się mocno trzymał na paście pomimo poluzowanych mocować. Nie siłuj się z nią. Pokręć delikatnie radiatorem w lewo i prawo, powinno puścić, tylko się nie siłuj. Ja kiedyś darłem na siłę to wyszedł procek z podstawki przyklejony do radiatora, efektem czego uszkodziłem podstawkę i płyta do wymiany. Później pozbądź się starej pasty z procka i radiatora i nałóż nową, na koniec składasz wszystko jak było, podłączasz zasilanie i cała filozofia. Tylko nie dawaj za dużo pasty. Troszkę na środek procka i podczas docisku radiatora ona się rozejdzie. Na YT są filmiki jak wymienić pastę, zobaczysz na nich że niewielka ilość wystarczy.