Laptop kupiony do gier, a gry się tną!

Witam,

Mam laptopa Dell Inspiron 15R.

System:Windows 7 Home Premium

Procesor:Intel i5

Ram:4GB(dostępne 3.80GB)(wykorzystane 2100)

Grafika:Intel HD Graphics(nic więcej nie znalazłem)

Chcę się dowiedzieć czy można coś zrobić żeby gry działały lepiej.

Z góry dzięki :smiley: Pozdro.

Zmień w biosie wbudowaną na dedyka i będzie trochę lepiej.

A dokładniej mozna?

Z tego co piszesz to ktoś Cię zrobił w bambuko skoro sprzedał Ci takiego laptopa do gier. Twoja grafika to zwykłą integra w procku, na niej nie pograsz w nic z nowości. Musisz podać więcej informacji. Podaj PN laptopa, albo dokładną specyfikacje, przepisz ją z pudełka albo z jakiegoś programu typu AIDA64 który rozpoznaje jaki masz sprzęt w środku. Być może masz dwie grafiki w laptopie. Wejdź w menadżer urządzeń i w “Karta graficzna” napisz co widzisz, jedną czy dwie i nazwa.

Zależy jakie gry się tną, bo z taką grafiką w za dużo nie pograsz (może Pasjans i Saper :-D)

Laptop mojego znajomego:

  • To “cudo” zamiast karty graficznej (Intel HD3000)

  • Intel Core i3

  • 6 GB ramu

  • Windows 7 64-bit

Za tego “pogromcę gier” dał 2200 zł i Minecraft ścinał mu się na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości.

Jeśli to miał być laptop do gier na Twoim miejscu biegłbym ile sił w nogach do sklepu i zwrócił to coś.

Tak to jest, jak się kupuje laptopa kompletnie się na tym nie znając #-o

Tak na marginesie ja kupiłem tego laptopa 3 lata temu.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 16:38

Niestety jest tylko jedna karta graficzna.

Zacznijmy od tego, że to nie jest laptop do gier. To normalny laptop, na którym można ewentualnie uruchomić grę.

Dodatkowo jeżeli masz w nim grafikę Intel HD to już kompletnie się do gier nie nadaję. To jest zintegrowana grafika do obsługi systemu, przeglądarki, filmów i paru starszych gier na niskich/średnich detalach. Nie łudź się, że GTA IV tam odpalisz.

Kliknij prawym na pulpicie i sprawdź czy masz Panel Sterowania Nvidia lub AMD Vision Engine Control Center.

Potem kliknij prawym na ikonę gry i sprawdź czy masz tam opcję wyboru procesora graficznego.

Jeżeli nie ma to prawdopodobnie nie masz drugiej dedykowanej karty graficznej a więc nie dziw się, że gry przycinają.

Sprawdź dokładnie jaki to procesor i czy masz dedykowaną kartę graficzną. System zmieniałeś, sterowniki zainstalowane? To co podałeś to zintegrowana karta graficzna, możesz sobie na niej Sapera odpalić :razz:

I tak w ogóle to laptopy nie są do gier, tylko do tych mniej wymagających. Chyba że miałbyś model za ponad 3 kafle (ale i tak przepłacisz dwukrotnie za wydajność względem komputera).

Tutaj sobie możesz zobaczyć mniej więcej odpowiedniki kart graficznych z komputera i laptopa: http://www.tomshardware.com/reviews/gam … 107-7.html

Tak na drugim marginesie to ja się dość znam na Pctach tylko tego laptopa kupił mi tata.

“LENOVO B570 Intel Core i3 2330M 2,2GHz, 6GB DDR3 1333MHz, 500GB SATA, Intel HD Graphics 3000, Matryca 15,6 LED”

michal.a86 - masz ten sam laptop co mój znajomy :smiley:

W mojej rodzinie kilka osób ma takie laptopy - nawet FIFA na najniższych detalach tam nie daje rady #-o

Co gorsza stare gry sprzed ~5 lat nie działają wcale lepiej - czasami na najniższych da się pograć :lol:

Także laptop do gier to nie jest :frowning:

No chyba, nie koniecznie skoro mówisz o zintegrowanym Intelu i mówisz, że do gier.

Ale ja nie chce odpalać GTA IV tylko powiedzmy nfs most wanted 2012.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 16:46

Dokładnie procesor: Intel® Core i5 CPU M 450 @ 2.40GHz 2.40GHz

Jak zagrasz na tym laptopie w Minecrafta to powinieneś się bardzo cieszyć.

Serio.

Nie ma drugiej karty graficznej.

Dodane 31.07.2013 (Śr) 16:50

Zagram w MineCraft swobodnie bez lagów.

Jak chcesz zagrać w coś poważniejszego to polecam “Freedom Fighters” - jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

Zapomnij o NFS Most Wanted 2012. Jak kupiłeś laptopa 3 lata temu to masz pewnie pierwszą generacje i5, tam masz zwykłego Intel HD Graphics, nie 3000 nie 4000 chyba nawet nie 2000. Ja też mam integrę bo niestety sytuacja życiowa zmusiała, ale mam już 2 generacji proca i Intel HD Graphics 3000 i w taki gry jak COD4 czy F1 2010 na średnich da się pograć. NFS Most Wanted 2012 to nowa gra, tu minimum GT630M żeby można było o czym kolwiek zacząć rozmawiać.

Tam w tym panelu sterowania tej mojej cudownej karty graficznej jest dużo opcji może mozna coś zmienić żeby gry działały bez lagów. Nie chodzi mi o jakość detali.

Bez żadnego doświadczenia nie radzę Ci w tym grzebać, ale jeśli nawet to nie sądze, żeby to coś dało.

PS. Polecam “Freedom Fighters” z całego serca :smiley:

Mam drugiego PC stacjonarnego dość spoko komp gry działają na średnich/wysokich detalch tylko jest jeden problem przegrzewa mi się procesor i musze wymienić chłodzenie do procka. Prosze o pomoc jakie mam to chłodzenie kupić i ile mnie to bedzie kosztować.