Laptop L20-183 nie bootuje z USB

Kupiłem laptop od jakiegoś chłopaczka i chce wgrać na niego nowy Windows bo ten który na nim jest coś nawala. Laptop potrzebny mi jest do tego aby uruchomić na nim program z usb podczas startu laptopa.

Po wejściu w bios i rozwinięciu opcji HDD+ mam do wyboru USB lub to drugie. Kiedy wkładam pendrive, chce uruchomić laptop z USB opcja HDD+ nie daje możliwości rozwinięcia a jedynie co można to kliknąć enter po czym laptop uruchamiania się normalnie z dysku.

Wyglada ze bios nie widzi pendriva. moze faktycznie (brak mozliwosci rozwinięcia) cos z biosem jest nie tak.
Zresetuj go, baterie cmosu wymień .
A tak poza tym masz przecież naped cd/dvd. Wypal instalator na płycie

Na tym sprzęcie jako tako będzie działał tylko jakiś starszy system Windows, który i tak już nie ma wsparcia, a na dodatek za chwilę skończy się też wsparcie dla przeglądarek i pod 7 czy 8.

Zwykle kupuje się takie zestawy do programowania komputerów w autach, czy maszynach, bo do użytkowania jest zbyt wolny. Wejście na stronę może być wyzwaniem. Jeszcze jakiś starszy linux np. Mint 19 od biedy ruszy, ale komfortowe to nie będzie.

Instalator możesz zrobić np. poprzez wydzielenie niewielkiej części dysku twardego i na niej umieszczenie recovery, czyli zwykłego instalatora. Ewentualnie jak radzi @Yakii wypalić płytę. Z tym, że w tak leciwym sprzęcie może być już niesprawny czytnik.