Laptop łączy się z routerem, ale nie z internetem (vista)

Witam, pozwólcie ,że przedstawię swój problem…

Zakupiliśmy ostatnio internet.Do routera zostały podłączone 4 komputery (wi fi). Wszystkie maja dostęp do internetu z wyjątkiem jednego. Widzi on router, jest z nim połączony, ale nie jest w stanie nawiązać połączenia internetowego. W centrum sieci i udostępniania owy komputer nie widzi również pozostałych 3 komputerów - inni natomiast go widzą .

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Pozdrawiam

Wyłącz tymczasowo wszystkie firewalle i antywirusy, i spróbuj teraz.

Jak działa, kolejno włączaj firewalle i antywirusy i sprawdzaj jednocześnie który blokuje.

Antivirus (Avast)wyłączony - bez zmian. Jak i jakie firewalle mam wyłączyć? (komputer posiada system w - vista) Gdy laptop był ostatnio używany w mieście bez problemu łączył się z internetem biblioteki.Dlaczego również nie widać innych komputerów współużytkujących sieć?

Jest zapora windows

panel sterowania -> zapora systemu windows -> wyłącz

Zapora również wyłączona -bez zmian :frowning:

Ok, zrobimy totalny reset sieci w komputerze bez zbędnego czekania z twojej strony.

Rób po kolei

  • odinstaluj kartę wifi

  • odłącz kartę wifi (jeśli wbudowana-pomiń krok)

  • wejdź w usługi. Koniecznie muszą być włączone następujące usługi: Zdalne wywoływanie procedur, Program uruchamiający proces serwera DCOM, Klient Dhcp, Klient DNS, i Konfiguracja automatycznej sieci bezprzewodowej. Ustaw ich na automatyczne uruchamianie.

  • uruchom wiersz poleceń i wpisz tam osobno każde polecenie

netsh interface ip set address name=“Połączenie lokalne” source=dhcp

netsh interface ip set dns name=“Połączenie lokalne” source=dhcp

ipconfig /release

ipconfig /renew

-tymczasowo wyłącz wszystkie firewalle i antywirusy, tak zeby nie uruchamiały się automatycznie. W rzadkich przypadkach zaleca się ich de-instalację.

-RESTART KOMPUTERA. Po restarcie wsadz i zainstaluj kartę wifi - skorzystaj z najnowszych sterowników. Jeśli poprosi cię o restart kokmputera, zatwierdź.

Po instalacji komputer powinien automatycznie wykryć sieć i poprosić cię o hasło.

black20 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Problem rozwiązany, zdobyłem kabel i podłączyłem laptopa do routera, Po chwili “złapał” internet. Spróbowałem tak jak radził Merliner - zainstalowałem najnowsze sterowniki i teraz śmiga.

Dziękuję za pomoc