Laptop łaczy się z siecią ale nie ma internetu

Witam, mam taki problem z laptopem Hp mojego teścia, jego najmłodszy synek bawił się jego laptopem i teraz łączy on się z siecią ale pisze tylko że jest sieć lokalna, nie ma internetu. Wgrywałem sterowniki od nowa, przeglądałem ustawienia internetu i wszystko wygląda ok, drugi laptop łączy się z ruterem. Nie pamiętam dokładnego modelu laptopa, postaram się podać a ruter jest firmy netgar, w czym może być problem?

Być może pozmieniane są ustawienia połączenia sieciowego w laptopie?

A czasem nie masz ustawionej lokalizacji sieciowej na “biuro” zamiast “dom”?

laptop to hp pavilion dv5 1050ew

niestety nic nie pomaga, przeinstalowałem sterowniki i teraz w ogóle się nie łączy

cały czas pisze sieć niezidentyfikowana i jest tylko połączenie lokalne

spróduj zmienić ustawienia ip kart sieciowych,

a jest możliwe że to jakiś wirus? bo mam drugiego laptopa na którym ściągałem sterowniki do hp i przerzucałem pendrivem i teraz na nim w ogóle nie może połączyć się z internetem :confused: a wiem co roiłem i nie bawiłem sie ustawieniami

Nie wiem czemu wszyscy zawsze bawią się w strzelanie.

Do takich spraw należy podejść metodycznie.

Sprawdzić do jakiego miejsca jest komunikacja -> ping 127.0.0.1, ping ip routera, ping 212.77.100.101, ping wp.pl

Sprawdzić konfigurację-> cmd-> netsh interface ip show config lub cmd -> ipconfig -all

Sprawdzić stan karty->mój komputer-> menadżer urządzeń-> karty sieciowe

Sprawdzić stan routera logując się na niego (status, adresacja, firewall, serwer DHCP i DNS)

Sprawdzić czy router ma kontakt ze światem zewnętrznym (ping i traceroute -o ile posiada takie narzędzia diagnostyczne).

(Porównać konfigurację IP z innymi komputerami w sieci LAN)

(Podłączyć komputer bezpośrednio do ISP i testować)

pozdrawiam

sprawa wygląda tak, że laptop niby się łączy z z routerem ale nie da się na niego zalogować, w przypadku podłączenia kabla też nie ma internetu:/

  • jak można to rozumieć ? albo wymienia z nim pakiety albo nie.
  • jak mam rozumieć? nie ma połączenia w l2/l3 ? nie pokazuje się okno logowania? nie przyjmuje danych do autoryzacji ?

co z konfiguracją ip na kompie ?

co jak podłączy się bezpośrednio do dostawcy ? (o ile to fizycznie możliwe)

pzdr

Niby się łączy, bo jak wyszukam sieć, dam “połącz” to łączy się z siecią ale trwa to nieco dłużej, i pisze mi że mam połączenie lokalne a połączenia z internetem nie ma, wskoczyło mi żeby od nowa pobrać ustawienia karty sieciowej ale pisze że problem z połączeniem dalej istnieje, jak podłączam kapel bezpośrednio do laptopa to występuje podobny problem, pokazuje mi że jest podłączony ale internetu nie ma

a mogę chociaż zobaczyć ipconfig /all tego laptopa ?

no to wygląda to tak:

dodam jeszcze, że to vista he był tam wgrany blue connect, nie jest to wina routera bo próbowałem połączyć się z innymi i to samo jest. Podobno internet padł przy odinstalowaniu antywirusa, był wgrany avast ale ochrona była w nim wyłączona ale całkiem nie mogłem go wyłączyć dopiero odinstalowałem go w trybie awaryjnym, i byl też norton internet security który sie nie włącza ale nie da się go całego usunąć, w dodaj/usuń program jest, jest parę plików na dysku ale to jakieś resztki których nie da się skasować czemu, bo wyskakuje że nie mam uprawnień mimo że jestem administratorem.

ten komputer nigdy nie będzie łączył się z siecią rozległą mając adres uzyskany z APIPA “169.254.168.76(Preferowane)”.

Serwer DHCP na routerze albo nie działa albo nie może się dogadać z kartami. Dostań się na router i zobacz co tam się dzieje. (jak nie znasz hasła albo adresacji to reset)

pzdr)\

Tylko czy to na pewno wina routera jak 3 inne laptopy się z nim łączą?? i działa wszystko ok, a ten laptop u mnie i tak samo u mojej dziewczyny się nie łączy a wszystkie inne tak… wiec raczej to wina laptopa, da się jakoś zmienić te ustawienia?? na routera mogę dostać się ze swojego laptopa ale czego mam tam szukać? przychodzi Ci do głowy jak można to naprawić?

może inne laptopy mają recznie przypisane IP?

ja bym ręcznie wpisał dane podglądając dane innego działającego lapka i po sprawie.

ew.

"To repair and reset the Windows Vista

  1. Click on Start button.

  2. Type Cmd in the Start Search text box.

  3. Press Ctrl-Shift-Enter keyboard shortcut to run Command Prompt as Administrator. Allow elevation request.

  4. Type netsh winsock reset in the Command Prompt shell, and then press the Enter key.

  5. Restart the computer.

"

pzdr

1 polubienie

Działa