Laptop łączy się z wifi tylko lokalnie

(Ukyo) #1

Witam

Z pewnych przyczyn musiałem reinstalować system Windows Vista Home Premium 32 bit na Laptopie Samsung R60 Plus ale kiedy próbuje się połączyć z wifi to mam dostęp tylko lokalne.

Bardzo proszę o pisanie jak najprostszym językiem.

(bachus) #2

Co oznacza “dostęp tylko lokalnie”.

(roobal) #3

Vista chyba niespecjalnie lubi się z wifi, bo mialem z nią identyczny problem, jak również inne. Zobacz czy na wyłączonym szyfrowaniu również masz tylko połączenie lokalne.

(Ukyo) #4

Masz na myśli to w ustawieniach grupy domowej (na komputerze do którego jest podłączone wifi)? Tam jest tylko możliwość zmienienia szyfrowania z 128 bitowego na 40 lub 56 bitowe. Czy może o wyłączenie szyfrowania we właściwościach internetu (na laptopie)?

I nie wiem czy to ważne ale zapomniałem napisać, że kiedy już połączy mi się z wifi to przez pewien czas ją identyfikuje a potem pisze ,sieć niezydentifikowana"

(roobal) #5

Czyli masz identyczny problem jak ja miałem. Niestety nie udało mi się go rozwiązać, ale podejrzewam, że winowajcą jest jakaś aktualizacja systemu lub sterownika. Vista nie lubi się z WiFi, bo to nie jest pierwszy taki przypadek na tym forum, ja sam miałem sporo problemów z WiFi pod Vistą.

(Ukyo) #6

Zaktualizowałem sterownik karty sieciowej może to pomorze?

Ok Aktualizacja sterowników pomogła.

Bardzo dziękuje za pomoc :smiley: