Laptop łączy się z wifi tylko lokalnie

Witam

 

Z pewnych przyczyn musiałem reinstalować system Windows Vista Home Premium 32 bit na Laptopie Samsung R60 Plus ale kiedy próbuje się połączyć z wifi to mam dostęp tylko lokalne.

 

Bardzo proszę o pisanie jak najprostszym językiem.

Co oznacza “dostęp tylko lokalnie”.

Vista chyba niespecjalnie lubi się z wifi, bo mialem z nią identyczny problem, jak również inne. Zobacz czy na wyłączonym szyfrowaniu również masz tylko połączenie lokalne.

Masz na myśli to w ustawieniach grupy domowej (na komputerze do którego jest podłączone wifi)? Tam jest tylko możliwość zmienienia szyfrowania z 128 bitowego na 40 lub 56 bitowe. Czy może o wyłączenie szyfrowania we właściwościach internetu (na laptopie)?

 

I nie wiem czy to ważne ale zapomniałem napisać, że kiedy już połączy mi się z wifi to przez pewien czas ją identyfikuje a potem pisze ,sieć niezydentifikowana"

Czyli masz identyczny problem jak ja miałem. Niestety nie udało mi się go rozwiązać, ale podejrzewam, że winowajcą jest jakaś aktualizacja systemu lub sterownika. Vista nie lubi się z WiFi, bo to nie jest pierwszy taki przypadek na tym forum, ja sam miałem sporo problemów z WiFi pod Vistą.

 Zaktualizowałem sterownik karty sieciowej może to pomorze?

Ok Aktualizacja sterowników pomogła.

 

Bardzo dziękuje za pomoc :smiley: