Laptop łączy się z wifi tylko lokalnie


(Ukyo) #1

Witam

 

Z pewnych przyczyn musiałem reinstalować system Windows Vista Home Premium 32 bit na Laptopie Samsung R60 Plus ale kiedy próbuje się połączyć z wifi to mam dostęp tylko lokalne.

 

Bardzo proszę o pisanie jak najprostszym językiem.


(bachus) #2

Co oznacza “dostęp tylko lokalnie”.


(roobal) #3

Vista chyba niespecjalnie lubi się z wifi, bo mialem z nią identyczny problem, jak również inne. Zobacz czy na wyłączonym szyfrowaniu również masz tylko połączenie lokalne.


(Ukyo) #4

Masz na myśli to w ustawieniach grupy domowej (na komputerze do którego jest podłączone wifi)? Tam jest tylko możliwość zmienienia szyfrowania z 128 bitowego na 40 lub 56 bitowe. Czy może o wyłączenie szyfrowania we właściwościach internetu (na laptopie)?

 

I nie wiem czy to ważne ale zapomniałem napisać, że kiedy już połączy mi się z wifi to przez pewien czas ją identyfikuje a potem pisze ,sieć niezydentifikowana"


(roobal) #5

Czyli masz identyczny problem jak ja miałem. Niestety nie udało mi się go rozwiązać, ale podejrzewam, że winowajcą jest jakaś aktualizacja systemu lub sterownika. Vista nie lubi się z WiFi, bo to nie jest pierwszy taki przypadek na tym forum, ja sam miałem sporo problemów z WiFi pod Vistą.


(Ukyo) #6

 Zaktualizowałem sterownik karty sieciowej może to pomorze?

Ok Aktualizacja sterowników pomogła.

 

Bardzo dziękuje za pomoc :smiley: