Laptop łapie minimalny zasięg sieci z routera

Cześć, od paru dni mam bardzo ograniczone łącze, zasięg wskazuje tylko 1 kreskę, bądź całkowicie zanika, co powoduje zerwanie połączenia, router znajduję się metr od komputera. Ze strony dostawcy wszystko wygląda okey, sprawdziliśmy połączenie, zasięg oraz zmienialiśmy routery, na obu ten sam problem. Na innych urządzeniach wszystko jest w porządku, telefon łapie zasięg nawet parę metrów od domu w który znajduje się odbiornik. Przywracałem system do ustawień fabrycznych, skanowałem antywirusem oraz malwarebytsem, reinstalowałem także sterowniki od karty sieciowej. Czy ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Nie bardzo mam możliwość sprawdzenia czy problem występuje pod inną siecią tj w innym miejscu na innym routerze. Dodam także że udostępniałem internet z telefonu i pełen zasięg był wyłącznie gdy telefon leżał na komputerze.

Możliwe że anteny się odpięły :confused: albo coś z kartą sieciową 

 

Podaj dokładny model laptopa, oraz zainstalowany system operacyjny:

  • jak wspomniał @Bax mogły odpiąć się anteny (przewody, które są podłączone na lekki zatrzask). Połączeń będzie dwa, lub trzy. Najczęściej to kwestia odkręcenia jednej klapki i poprawienie połączenia,
  • czas OS płata figle (Windows 8.x/10), może pomóc aktualizacja sterowników, lub wyłączenie oszczędzania energii dla intefejsu sieciowego.

Komputer jest firmy HP model PV15-r071sw z kartą sieciową ralink rt3290.