Laptop ledwo zipie

Witam, Jestem Posiadaczem Laptopa HP 250 G5.
Od Jakiegoś Czasu, nie chłodzi się dobrze, wręcz przeciwnie, temp. Na Pulpicie wynoszą nawet 50 C.
Co Bym mógł zrobić by te temperatury były mniejsze.
Ostatnio zauważyłem że w grach w miejscach w których potrzebuje mocy, gra zchodzi do 50 fps ze 100.
Wentylator w Laptopie Chodzi szybko, i głośno. w Grach to nawet nie chce wiedzieć ile jest :V
Proszę o Pomoc Tutaj Zdjęcie z HWMonitora.

Jesteś pewien, że nie ma jakiegoś malware? Przeskanuj, i plik wynikowy wklej do posta.

Może obciążenia pojawiły się po aktualizacji Windows? Podaj wersję Windows.
Zrób oczyszczanie dysku. Kliknij Prawym na dysku z systemem i Właściwości.
Potem Oczyszczanie dysku i potem zaawansowane oczyszczanie, ewentualnie zrób screen i wklej, wybierzemy co trzeba.

Już chwila.
Laptop, jest do Gier lecz nie ma żadnych dziurek na dole obudowy, żeby wentylator też od dołu działał. :slight_smile: jest tylko ten boczny.


Laptop Posiada najnowszy Windows, ze wszystkimi Aktualizacjami.
Oczywiście Windows Oryginalny, bez zbędnych syfów, od HP’ka
Czekaj robie oczyszczenie dysku
TEMP Dalej na poziomie
50-55 C

Nie ma infekcji. :+1:

Wentylator chodzi cały czas czy tylko gdy jest obciążony?

Wentylator cały czas, ale można wyłączyć ale po co jak się grzeje ;v

Jest jeszcze na gwarancji?
Tu w odpowiedzi @FadeMind regeneracja chłodzenia

Nie własnie skończyła się kilka dni Temu. Chyba rozbiorę go, i spróbuje coś zadziałać, jeszcze jakieś pomysły?
Bo jest Gwarancja na Ram, bo było dokładane 8 GB bo jest 12 :v oczywiście to wszystko było na gwarancji producenta a nie że sobie dołożyłem i gwarancja :v: - Posiadał 9 miesięczną, nie wiem dlaczego.

Tak, zgadzam się ze ma ten sam laptop, tylko że inne specyfikacje.
Widzę Screen 1366x768, ja posiadam 1920x1080 - Jest to domyślna konfiguracja, i5-6200u i 2 karty graficzne, AMD i Intela ;v

Udaj się do dobrego serwisu i niech wykonają porządnie regenerację chłodzenia. (Podkreślam porządnego, bo zdarzyło mi się naciąć na fuszerkę).

1 polubienie

Nie lepiej, jak bym to ja zrobił? Bo ja nie chce wiedzieć co oni tam robią.
Pastę, napewno trzeba wymienić.
Wentylator, nasmarować mogę.
I co dalej? :v

Zrobił bym DownGrada do 8, nawet 7 tylko nie mam klucza w tym problem, w 7 na pewno by nie grzał się bo małe obciążenia zwłaszcza przy BPT, ponieważ teraz jest GPT w tych nowszym windowsach ;v

W przypadku laptopa ta temperatura to nic nadzwyczajnego, ale przeczyścić zawsze warto.

spencer, nic? Ciekawe bo jak był nowy to w tych warunkach w których przebywa laptop i ja, osiągał max 13 C na Starcie Rano, na pulpicie :slight_smile: Jak pisze, taki temat to coś jest na rzeczy a nie jakiś koleś mi tu mówi że to jest normalne.
Skoro jest normalne, to nie pisz.

Bredzisz jak potłuczony. Co ma do temperatur format partycji na dysku?

HP nie licząc biznesowych niegdyś słynęły z tego że działały lepiej jako gofrownica niż jako komputer.

CrisPL, to ze komputer jest mniej obciarzony i mniejsze temp :v:

Obciążony czym? Operacjami I/O? Jedyne co się w laptopie grzeje to procesor i grafika, a w operacjach na dysku nie uczestniczy żaden z nich. Tym zajmuje się kontroler DMA. Jak mówiłem bredzisz.