Laptop Lenovo 3000 N100 sterowniki\Windows XP

Mam pytanko odnośnie sterowników do niego i Windowsa XP… Nie dostałem z nim żadnych płyt…:frowning: Mam licencje na windowsa a płyty nie dostałem… zadzwoniłęm do sklepu a tam mi powiedzieli ze musze ją nagrać…że jest ukryta partycja na dysku i trzeba ją nagrać na płyte DVD. Męcze sie z tym już drugi dzień i nie moge znaleść tej funkcji :frowning: Bardzo bym prosił o jakiś opis tego… jak to sie robi.

Z góry dziekuje

Pozdrawiam:)

Aby dostać się do partycji recovery podczas startu, gdy pojawia się biały ekran z napisem lenovo naciśnij parokrotnie przycisk Lenovo Care(to ten obok przycisku włączania). I nic na płytę nie nagrywaj :expressionless: A poza tym to wszystko pisze w instrukcji obsługi :stuck_out_tongue:

dlaczego nie nagrywać??i napewno nie ma tego w instrukcji bo czytałem… :evil:

A stery pod XP masz TUTAJ

ale bardzo mnie ciekawi jak to zgrac z dysu na płyte:/

No to ja się dołącze z tą ciekawości bo w najbliższym czasie również mam zamiar kupić laptopa , i z tego co narazie szukałem w ofertach to specyfikacji laptopów oprócz sprzetowej pisze że Win XP Home lub XP Pro , nie pisze że że to jest licencja , zastanawia mnie bo skoro kupuje lapka z systemem to z opisu wynika że płace również za system a nie za samą licencje , może się myle, a co będzie jeżeli gwarancja się skonczy i padnie dysk , będe musiał również kupić nowy system??.

No właśnie i o to mi chodzi… dlatego chce sie dowiedzieć jak zgrać tą ukrytą partycje na płyte…

Do laptopa powinny być dołączone płyty:

CD “Windows XP Recovery”

i CD/DVD “Drivers & Utilities”

Tak robi Acer, Asus i wielu innych producentów lapków.

Wtedy korzystanie z ukrytej partycji nie jest konieczne. Nie wiem dlaczego ich nie dostałeś, może to taka dziwna polityka Lenovo

Dlatego prosze o POMOC, napewno ktoś wie jak to zrobić…:confused:

Sprawdź przy przyciskach funkcyjnych (są przy wyłączniku – powinno być ich 4).

Ja, co prawda mam innej firmy lapek, ale u mnie jest tam oprócz uruchomiania Internetu, Poczty i jeden dla mnie, jest również przycisk uruchamiający program Acer eRecovery.

I akurat stamtąd ściągnąłem na płytę DVD wszystko, o co pytasz. Może w Lenovo tez tak jest.

Nie dzwoń do tego sklepu tylko z tym latopem idz do tego sklepu i powiedz im żeby ci to zrobili.A jak ci każą zapłacić to powiedz że masz gwarncję i certifikat na ten system i sterowniki.

Witam

Naprawiam właśnie takiego kompa. Klientka przyniosła laptopa, reakcją na przycisk od back-upa było włączanie się od nowa systemu, który i tak się nie włączał, pojawiał się na chwile Blue Screen. Postanowiłem zainstalować od nowa winde, zerknąłem na szybko czy są sterowniki na stronie Lenovo, no i niby były, ale jak zajrzałem dalej to

i pojawia się problem, bo nie mam skąd pobrać sterów, oczywiście Recovery CD też klientka nie ma.

Poradzicie coś na to?

Klientka dzwoniła do serwisu i powiedzieli jej że na stronie jest wszystko, ta biedna nie wiedziała o czym rozmawiać i się rozłączyła. Jak nic nie poradzicie to jutro dzwonie niech coś załatwiają.

Oczywiście laptop taki sam jak w tytule tematu :smiley:

Pozdro

Powyżej masz podany link do sterowników. Nadal działa - sprawdziłem. :smiley:

Ze działa to sprawdziłeś OK, u mnie też, ale że pod każdymi sterownikami jest No available downloads, to już nie :wink:

Znalazłem gdzieś automatyczny download, dograłem jeszcze sterowniki do kamery i muzyki bo nie mogło ściągnąć i gra gitara :slight_smile:

Sprawdziłem i ściąga bez problemu każdy sterownik:

2gsri0z.jpg

Nie wiem dlaczego u ciebie nie chce.

Ale grunt, że sobie poradziłeś.