Laptop Lenovo 700 - zawieszający się ekran

(DroniC) #1

Witam.
Piszę w sprawie laptopa mojej narzeczonej. Kupiła go dosłownie tydzień temu i ma problem z zawieszającym się ekranem. Chodzi o to, że podczas gdy ogląda film na laptopie cały ekran zanika, pojawiają się jakieś dziwne pixele (nie bardzo wiem jak to opisac) i cały laptop skierczy. 
Jako iż ciężko jest to opisać to proszę, byście zobaczyli filmik jak przedstawia się problem:
https://www.youtube.com/watch?v=EV_RVNCcGUU
Tak jak w temacie - laptop to lenovo 700.
Zupełnie nie wiemy w czym rzecz. Ktoś miał coś takiego?/wie w czym jest problem?/wie jak to naprawić? 

Proszę o pomoc. 
Dziękuję.

(JNJN) #2

A to nowy? czy używany?

(DroniC) #3

Nowy. Wiadomo… 

Poza tym to nie ma chyba znaczenia. Problem jest jaki jest. 

(JNJN) #4

To gwarancja, bo wygląda na problem płyty, karty grafiki?

Film nie istnieje.

Tak więc serwis.

(DroniC) #5

Tak to wygląda. 
Co do zwrotu wolałbym to ominąć, bo mieszkamy za granicą i trochę komplikacji by z tym było. Zamówiliśmy laptopa na adres polski, bo byliśmy akurat w polsce na “wczasach” 4 dni heh. 

(szyszek2121) #6

A masz najnowsze stery do grafy na nim ? może to jakieś artefakty swego rodzaju.

(DroniC) #7

Myślę że najnowsze. Myślicie, że to może być problem ze sterami grafiki? Zrobię dzisiaj formata i postaram się wszystko wgrać od zera elegancko. 

Narzeczona załamana, więc mam nadzieję że to coś pomoże. 

(JNJN) #8

To nie wygląda na stery??? ale może? próbuj.

Może jakieś kodeki namieszały?

A w trybie awaryjnym i w normalnym poza filmami jest OK? czy to samo?

(DroniC) #9

Dzisiaj jak kamerkę załączyła to po 10 sec też laptop padł. Dziwne… Twarz ma wyjściową xDD

Na co Tobie to wygląda?

(JNJN) #10

No to chyba, coś się nie lubią razem,no. Wszystko masz napisane.

Edit:

A po czym to się zaczęło, samo z siebie, czy coś wcześniej instalowałeś? robiłeś?

(DroniC) #11

Nic nie było instalowane. Obejrzeliśmy raz jeden film - jakąś tam część Harrego Pottera i było OK. Na następny dzień jakoś, załączyliśmy Dragon Balla (anime) i się zaczęło… Myśleliśmy że raz tylko się takie coś wydarzyło i będzie OK. Wczoraj podczas oglądania filmu wieczorkiem to samo… i to dwa razy, więc nie jest za ciekawie. 

(Veers) #12

Na mój gust - problem czysto sprzętowy. Skoro sprzęt jest nowy (ma tydzień), i prawdopodobnie na gwarancji - to sugeruję skorzystać … z rękojmi i wymienić od razu na inny egzemplarz.

(DroniC) #13

Robię formata, zobaczymy co będzie. 

Problem nadal się objawia. Niestety pójdzie do zwrotu, gdyż musi to być uszkodzenie techniczne.