Laptop Lenovo a Wiedźmin 3

Witam. W dniu dzisiejszym zakupiłem laptop firmy Lenovo. Nie za bardzo znam się na parametrach komputera, by ocenić czy gra Wiedźmin 3, którą zamierzam zakupić pójdzie mi na owym sprzęcie. Pytam, gdyż nie chcę wydawać pieniędzy na grę, by nie móc w nią grać. Poniżej przedstawiam dokładną specyfikację mojego laptopa i liczę na pomoc.

Twoja karta graficzna to wąskie gardło. Ja sam wiedźmina3 nie posiadam, ale:

wg tej strony http://www.notebookcheck.pl/Testy-Wiedzmin-3.142971.0.html powinieneś mieć 27.8 klatki na rozdzielczości 1024/768 na najniższych możliwych ustawieniach.

Reasumując, pograsz w kwadracie (gdzie połowa ekranu będzie czarna), będzie przycinać w niektórych momentach. Korzystając z skalowania mógłbyś rozciągnąć - jednak tracisz również fps. Wszystko zależy od ciebie, mnie by było szkoda pieniędzy.

Laptopy z dobrymi kartami graficznymi są drogie, chciałeś grać trza było doinwestować lub kupić pc.

Minimum do Wieśka to GTX860M, czyli laptop za ponad 3000 zł.

Panowie… Na tutejszym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=jYFrGbdahAg. Autor robi gameplay z W3 i chodzi mu płynnie przy zachowaniu bardzo ładnej grafiki. Gameplay jest na gorszym pod względem procesora i przekątnej ekranu laptopie jedynie na tej samej karcie graficznej. Więc nie rozumiem dlaczego według Ciebie Jaro na tej karcie Wiedźmin 3 w ogóle nie zostanie uruchomiony?

Jeżeli dla Ciebie 19 klatek na sekundę to płynna gra, to rzeczywiście da się grać na GF840M. 

 

Nie rozumiesz, bo ja nigdy tego nie napisałem :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o to, że autorowi filmiku na low chodziło dosyć przyzwoicie. A wyczytywałem gdzieś info, że przy zainstalowaniu sterowników, itp można uzyskać 30fps na tej karcie graficznej.