Laptop Lenovo? do 5k-6k?

Witam

Jako że wypadłem z tematu jakieś 10 lat temu - proszę o pomoc w doborze laptopa.
Podoba mi się ThinkPad T490 czy nowszy T14 i w tą stronę bym się kierował bo konstrukcja zacna i ładna jak na mój gust, bez wodotrysków bo nie znoszę tego a jednak z jakimś sentymentem… taka klasyka :slight_smile:
Tylko ta cena coś jakby przekracza mój budżet, chociaż na allegro są owe T14 nawet solidnie wyposażone bo i grafika GF330 ale niemiecka klawiatura (jak to naprawiać?) czy szukać czegoś innego…

Do czego chcesz go używać?

na bank przy tych 14calach i zintegrowanej karcie graficznej chce grać w Cyberpunk 2077 w rozdzielczości 2K

To solidne wyposażenie jest chyba nie GF grafiką a MX 330 grafiką. :slight_smile:
Pomijając samą nazwę, ta grafika jest równie dobra jak grafiki zintegrowane w procesoram AMD (vega 8/11). Innymi słowy uruchomisz nawet wiedźmina 3, w najniższych ustawienia i z zawrotnymi 30-35 fps.

Jeżeli cchesz coś z funkcją gry, na kilka lat, to w Twojej kategorii cenowej absolutne minimum to gt 1650 (ti).

Na ten moment nie myślę o grach bo po prostu nie gram, nie mniej lubię dobry kolor czy zabawę ze zdjęciami, jakimś filmem czasami z aparatu. By można było na zewnętrznym monitorze 2k czy 4k bo o takim coraz częściej myślę (w razie awarii stacjonarki) i bez problemu popracować.
Nie mniej będzie to głównie internet, biuro i tu podoba mi się bardzo ta zintegrowana sieć 4G. Niestety muszę być cały czas online - priorytet! Jak i kultura pracy…

Ps. Nie znam się na tych Intelowskich zamiennikach.

Biurowo i 4K nawet zintegrowana grafika ogarnie, natomiast jak chcesz sie częściej i bardziej bawić w zdjecia i wideo, to nawet ten MX by nie zaszkodził, jak znajdziesz model w dobrej cenie. :wink:

Co o tym sądzisz?

Nie jest zły jeżeli chcesz kupić Lenowo. Musisz mieć tylko świadomość, że ta I7 już na starcie jest na poziomie desktopowych procesorów za 300 zł spzred 3 lat, obecnie najtańsze modele ją mocno przerastają.

Taka jest jednak cena energooszczędności i urok wersji U.

Jeżeli nie jesteś programista, nie masz programów zarzynających procka, to spokojnie z 5 lat wystarczy jej mocy do biura. :slight_smile:

1 polubienie

Celuję na 10 :slight_smile:

A jak sobie poradzić z tą klawiaturą :smiley: tam jakieś inne znaki sporadycznie się trafiają, nie chcę tego.

Ps. No musi niestety być zapas w postaci tego lapka, nie koniecznie to Lenowo dlatego ten “?”

Na x-kom w promocji jest ten laptop za 4999 z kodem: msi-17

Wydaje się też ciekawą opcją.

Ale nie ma wbudowanego 4G :stuck_out_tongue: i jakoś mało gniazd, bardziej bym szedł w stronę serii P ThinkPada jak już do tego porównujemy.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Problem rozwiązuje się naklejając naklejki na przyciski. Musisz sobie tylko odpowiednie znaleźć.
https://allegro.pl/listing?string=naklejki%20na%20klawiaturę&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0903
Kupiłem ponad 5 lat temu laptop z takimi naklejkami i żadna się jeszcze nie odkleiła. Z minusów, jeżeli masz podświetlaną klawiaturę to zaklejone w ten sposób przyciski nie będą świeciły. Przyciski będą prawie zupełnie ciemne. Trochę to przeszkadza jak się pracuje w ciemności.

1 polubienie

Będzie ciężko. 10 letnie laptopy, nawet highendowe to nawet netbookom za 1000 zł nie dorównują, zgaduję, że rozwój technologii będzie szybszy w kolejnych latach za sprawa wyściugu amd vs intel, a Twój procek nie jest z górnej półki wydajnosciowej. Jeżeli aplikacje staną sie bardziej wymagające, to może być mniej fajnie. :slight_smile:

@anon7248146 nie strasz utopijną wizją rozwoju :sweat_smile: okienka mi odpowiadają w dzisiejszej formie, nie będzie źle. Byle by mechanika wytrzymała :wink:

Idąc za propozycją @Gajwer porządkuję temat:

  1. Kwota 5-6k na sprzet
  2. 14 cali jest poręczne i tu FHD chyba będzie ok nie widzę potrzeby 2k (ale matryca matowa)
  3. Zastosowanie: biuro, internety i fotografia
  4. Koniecznie z modemem 4G
  5. Lubię klasykę ThinkPad jak i rozwiazania serii P (praktycznosc tzn te wszystkie porty) nie zależy mi aż tak na milimetrach i gramach
  6. Może być bez systemu

Ps. Ze dwa lata temu spodobał mi się jakiś laptop mniej znanej firmy adresowany do grafiki ale nie zapisałem i mam za swoje. Co prawda bardziej modern ale był ok. Przepadł w internetach :crazy_face:

E tam, przez 8 lat używałem na co dzień laptopa za którego dałem w 2011 roku niecałe 2.5 tys. zł

image

Wymieniłem dysk i dołożyłem RAMu. Poza tym wszystko chodzi. Wygląda na mega zmęczonego życiem, ale działa - służy do dzisiaj, bo jako jedyny w domu ma napęd optyczny :slight_smile: Więc jak trzeba coś zgrać/nagrać to działa.

A po cenie można łatwo ocenić, że nie był to highend.

Model LTE może być zewnętrzny? Wtedy zbyt dużego wyboru nie ma
HP ProBook 440 G7 i5-10210/8GB/256/Win10P WWAN

Ewentualnie wydajniejszy
Dell Latitude 5511 i5-10400H/16GB/256/Win10P LTE

Możesz też rozważyć tańszą lacz dobrą opcje. Mianowicie ASUS ZenBook 14 UM425IA
Masz w środku Nowego 8 rdzeniowego Ryzena 4700u., do tego 16gb ram i szybki dysk na pcie.
Sam laptop dobrze wykonany(z aluminium) i posiada też dobrą matryce. Poza tym lekki i smukły. Wprawdzie nie jest to 14 cali, ale dzięki wąskim ramkom i tak zachowuje kompaktowy rozmair

No właśnie wolałbym podłączyć i zapomnieć

Modele który Ci podałem posiadaja wewnętrzny