Laptop Lenovo nie wyłapuje sygnału wifi

Witam.

Wczoraj moja siostra dostała nowego laptopa ThinkPad Lenovo E540 bez systemu. O dokładnie ten model:

 

http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/edge-series/e540/

 

 

Zainstalowałam jej Windowsa 7 Ultimate, wersję 32 i od razu sterowniki do tego modelu komputera przez stronę Lenovo. Potem przyszła pora żeby połączyć się z Internetem i tu zaczynają się problemy. Nie działają klawisze skrótowe (u mnie to jest Fn + znaczek z przekreśloną ikonką Wifi, czyli F8), nie mam również żadnego przycisku na obudowie komputera, który włączyłby wifi. Próbowałam szukać również ustawień w Biosie, ale nie bardzo umiem się poruszać po tym. Zawsze miałam Acera i tam ewentualnie dokonywałam ustawień. Bardzo proszę o pomoc i jeśli można wytłumaczcie mi po kolei, szczegółowo co i jak, bo nawet mnie 16-letnią informatyczkę niektóre rzeczy mogą przerosnąć :slight_smile: A chcę żeby sobie siostra już sobie z niego korzystała, niech się dzieciak cieszy :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich odpowiadających :slight_smile:

Cześć :slight_smile:

Miałam ten sam problem, ale na laptopie HP Comaq CQ58 z Windows 7 Professional 32-bit. Również nie miałam Wifi, szperałam wszędzie i nadal nie go było (nawet po instalacji sterowników ze strony producenta, u mnie z HP). Problem z przyciskiem też był, świecił na czerwono i tyle. Pomogła instalacja innych sterowników, które znalazłam na jakimś forum. Również były ze strony producenta, ale akurat wersja z tego forum działa mi na laptopie.

Jeśli to nie pomoże, pobaw się w Grupie domowej. Musisz mieć uruchomione oba laptopy/komputery, zazanacz odpowiednie opcje udostępniania i wpisz to samo hasło na obu urządzeniach. Jeśli to nie pomoże, pisz - może pomogę w inny sposób. :wink:

Witaj. Już sobie poradziłam z problemem - zainstalowałam sterowniki ale z innej strony niż z producenta. Wpisałam model i firmę i zainstalowałam wszystko, dopiero wtedy uruchomiła się karta sieciowa w laptopie i można było się połączyć z wifi.

Ale i tak dziękuję Ci za pomoc i za dobre chęci. Pozdrawiam.

O, no to dobrze, że sobie poradziłaś :wink: Nie ma za co, pozdrawiam.