Laptop Lenovo, popsuta bateria, wejscie zasilania

Witam, ostatnio mój laptop podłączony do zasilania spadł mi na bok na wtyczkę od ładowarki. Na pierwszy rzut oka nic wielkiego sie nie stało, tylko przegieła sie wtyczka, potem zauważyłem że owa wtyczka nagrzewa się przy ładowaniu po kilku minutach do tego stopnia że plastik się topił, jednak teraz ten problem się sam rozwiązał ale za to po naładowaniu baterii potrafi się rozładować z 70% do 7% przez moment. Co może być wadliwe wejście, ładowarka czy mogła popsuć się bateria? Nie mam możliwości sprawdzenia ładowarki, ponieważ mam prostokątne wejście, a nikt od kogo mógłbym pożyczyć ładowarkę też nie ma. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Natychmiast idż do serwisu !

Dodam jeszcze że laptop ma rok gwarancji ale kupowałem go w internecie i musiałbym go wysyłać a nie wiem czy w tej sytuacji zostanie ona uznana skoro kabel jest wtyczka jest wykrzywiona i wejście poluzowane. Myślę że dałbym rade wymienić sobie to wejście tylko nie jestem pewny czy to ładowarka czy własnie wejscie. I czy jest możliwość w takiej sytuacji że gwarancja zostanie uznana?

Hej,

Wszystko wskazuje ma to, że to jednak złącze w laptopie. I nie sądzę, by gwarancja to obejmowała - w końcu to uszkodzenie mechaniczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najpewniej przy upadku doszło do uszkodzenia  gniazda i prawdopodobnie  powstało  zwarcie w jego okolicach - naprawa  jest konieczna  bo taki problem, wbrew  temu co ci się zdaje, sam się  nie  rozwiązał. Pozostawienie  tego w takim stanie jak teraz  to proszenie się  o  konkretne  kłopoty ( od uszkodzenia/zniszczenia  baterii do nawet  pożaru) Gwarncja  nie  obejmie  takiego uszkodzenia ale  dobra wiadomość jest taka że  najprawdopodobniej gniazdo ładowania  jest nie wlutowane na płytę  główną  laptopa  a podłączane  jedynie  do niej za  pomocą  kabelka a co za  tym idzie można  je  tanim kosztem  wymienić nawet we  własnym zakresie ( gnizado z  kabelkiem to koszt ok 30-40 zł )

Dzięki za pomoc, a czy rozładowująca się bateria z 70% na 7% w moment jest oznaką że jest ona popsuta? Czy może być to wina gniazda?

Hej,

Ciężko stwierdzić - może to być objaw błędnego ładowania, albo też uszkodzenia baterii - dla nich zwarcia też nie są zbyt sprzyjające w użytkowaniu.

Pozdrawiam,