Laptop Lenovo - wiecej ram


(kamillos42) #1

Witam posiadam laptopa lenovo z61m i chce dolozyc do niego ram tylko niewiem czy sie jest wolne miejsce chce zainstalowac na nowo win7 i mam pytanie czy sterowniki same sie zainstaluja czy sam musze zainstalowac jak tak to jakie


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

-- Dodane 13.07.2013 (So) 22:30 --

Część sterowników znajdzie Ci Windows Update, jednak, jeżeli instalujesz z czystego nośnika (nie recovery), najlepiej pobrać drivery ze stron producentów, najnowsze dostępne, zapisać na penie, lub innej partycji i zainstalować po postawieniu systemu :wink:


(adorec) #3

Według strony producenta, ThinkPad Z61m, obsługuje, max. 3GB RAM DDR2 667Mhz SODIMM.

http://support.lenovo.com/en_US/detail. ... MIGR-64176

Ma dwa gniazda pamięci RAM.

Co prawda tutajhttp://www.notebookcheck.pl/Recenzja-IBM-Lenovo-Thinkpad-Z61m.2937.0.html twierdzą, że obsłuży 4GB, ale to chyba pomyłka.

Sterowniki do tego modelu dostępne są na stronie producenta.

http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/default.page?

Wydaje mi się, że w przypadku czystej instalacji niezbędne będzie doinstalowanie sterownika czytnika linii papilarnych


(kamillos42) #4

na partycji recovery posiadma winxp a ja chciałem zainstalowac win 7


(adorec) #5

Co w związku z tym?

Opisz sprawę trochę jaśniej...


(kamillos42) #6

Czy jak będę instalować win 7 na czysto to stery same mi się zainstalują czy będę musiał sam zainstalować jak tak to do czego zainstalować ?


(Semtex) #7

@kamillos42

Na forum piszemy w języku polskim, używamy "ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.", proszę użyć przycisku EDYTUJ i poprawić Swoje posty, dziękuję za uwagę.

Z góry zaznaczam, urządzenie mobilne nie jest wytłumaczeniem, można pisać z telefonu i używać polskich znaków diakrytycznych.


(olmeca) #8

Ściągniesz ze strony Lenovo oprogramowanie o nazwie Lenovo System Update i ono dociąga samo wszystkie potrzebne sterowniki i oprogramowanie ze strony producenta.

Zestaw pamięci 2x2GB będzie działał na tym sprzęcie pod warunkiem, że zainstalujesz system w wersji 64 bitowej. Inaczej dla systemu będzie dostępne tylko 3GB.