Laptop Lenovo Y550 - wymiana podzespołów

Witam.

Mam pytanie do znawców tematu jeżeli chodzi o usprawnienie laptopa firmy Lenovo, model IdeaPad Y550 20017. Na laptopie działa Windows 7. Laptop służy tylko i wyłącznie do przeglądania Internetu oraz przeglądania sporadycznie filmów na YouTube. Moje pytanie brzmi, czy jest sens aby wymienić w nim dysk ze zwykłego na SSD oraz wymienić pamięć RAM na szybszą? Bo ograniczona jest tylko do 4 giga. Oraz czy na Win 10 działałby lepiej? Czy zwiększy to szybkość działania tego laptopa, czy w ogóle zostawić ten temat i poszukać czegoś innego nowego? Jeżeli warto coś w nim dłubać, to poprosiłbym o jakieś propozycję. Tak jak zaznaczyłem laptop tylko i wyłącznie do korzystania z Internetu. Poniżej wklejam link do specyfikacji laptopa. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Szukać nowego, dysk SSD (min 240GB) możesz dodać, bo jego przełożysz do nowego. Ten lapek już na procku ma sporo do tyłu… staruszek .

Model Y550 20017 wychodził chyba z CPU Intel Core 2 Duo, sprawdź bo były też modele z i3 1-generacji. Zobacz jaki masz chipset na płycie głównej, niedużym kosztem można zmienić CPU jeżeli chipset płyty na to pozwoli - tym bardziej, że dostęp do CPU jest w tym modelu bezpośrednio pod klapką serwisową od spodu. W tym modelu jest problem z rozszerzeniem pamięci RAM do 8GB, laptop zrywa wówczas połączenie z siecią WiFi lub transfery w sieci WiFi znacznie spadają. Nie pamiętam czy ten problem powodowało obsadzenie dwóch dwustronnych modułów RAM czy działo się to przy obsadzeniu 2x4GB w dowolnych modułach. Problem na pewno nie występował przy 6GB pamięci RAM i wszystko wskazywało, że miał związek z większym poborem energii, musiałbym sprawdzić bo mam takiego laptopa w domu - ale może być oparty na innym chipsecie niż twój egzemplarz. Dysk SSD przy obecnych kosztach np. Kingston A400 240GB 109-111 zł to zawsze dobry zakup, zwiększy znacznie komfort korzystania z laptopa nawet przy 4 GB pamięci RAM. Ewentualnie tańszym kosztem Lexar 240GB NQ100 za 99 zł - obecnie w promocji x-kom. Tylko nie wiem czy ten dysk nie jest oparty na kościach QLC, montowałem go ostatnio do testów jako systemowy i przy procku i3-6100 i 8 GB RAM radził sobie OK.

Ja bym ni nie robił - szkoda pieniędzy. Wymiana dysku tylko ci przyspieszy rozruch. On ma słaby procesor. W10 nie zalecam.