Laptop Lenovo Y700 problem z kartą graficzną

Zrzut ekranu z menedżera urządzeń daj. Próbowałeś instalować na nowo sterowniki? Jakie podzespoły były wymieniane?

Próbowałem ale gdy NVIDIA skanuje komputer to pisze że nie ma właściwych podzespołów czy coś takiego (chodzi tu o tą karte graficzną)
Wymieniana była matryca karta graficzna i płyta główna

Potrzebny dokładny model laptopa, ale zacznij lepiej od instalacji sterowników z oficjalnej strony producenta, a nie ze strony Nvidii.

To ten laptop?

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/y700-17isk/downloads/driver-list/component?name=Wyświetlanie%20i%20grafika%20wideo

Zaczynasz od instalacji grafiki Intela.

Skąd mogę wziąć dokładny model laptopa?

Naklejka na spodzie. Na stronie Lenovo możesz wyszukać sterowniki po numerze seryjnym.

Tak jak na obrazku czyli dobrze mówiłem że laptop nie widzi karty graficznej

Odinstaluj sterowniki Intela.

W najgorszym razie padła karta graficzna. Nie mam pojęcia co ktoś tam Ci porobił w laptopie. Jedyne wiem, że czasami dedykowane GPU znika z powodu konfliktu.

Kolejność:

  • Wywal sterowniki intela.
  • zainstaluj wszystkie inne sterowniki ze strony producenta - chipset, audio i inne takie
  • potem instalacja sterowników Intela ze strony producenta
  • na koniec sterowniki NV

Sterowniki ze strony Lenovo czy Nvidii?
Pobierz sterowniki ze strony Lenovo, gdyż to firma Lenovo jest producentem sterownika do tego modelu laptopa. Natomiast Nvidia wypuszcza tylko ogólne sterowniki bez przeróbek .

Jeżeli nie widać jej w menadżerze urządzeń to odinstalowanie intela nic nie zmieni.

Radzę zajrzeć do biosa.

Biosy w laptopach nie pozwalają na takie “manipulacje”. Ewentualnie można zrobić reset. Już niejednokrotnie spotykałem się z sytuacją, ze dedykowane GPU nie pojawiało siew laptopie, bo czegoś brakowało lub niepoprawnie działało - zazwyczaj konflikt jest po stronie sterownika Intela.

Jak nie?
Mam Lenovo z hybrydą, mogę sobie wybrać która ma działać.

Wybrać, która działa, a nie ją odpiąć całkowicie. W menadżerze dalej będzie widoczna.

Możesz wybierać w systemie Windows (w sterowniku do dedykowanej karty), a nie w Biosie…

Jaki zatem to system?

Ty masz komputer biznesowy, kolega ma domowy. Bios może się różnić.

Pytanie jest takie, kto i po co miałby taką opcję w ogóle zmieniać?

Może, nie musi.
Wystarczy sprawdzić.

Obie karty będą widoczne jedynie w ustawieniu “switchable”.


G580 to nie biznes, ustawienie w biosie widoczne.

1 polubienie

Zmieniłem w biosie na switchable graphics… nie pomogło

Było grzebane, więc może i to zostało zmienione.

Jakiś czas temu znajomy kupił używaną płytę bo mu zdechła, lapek za nic nie chciał odpalić systemu, jedno głupie ustawienie kontrolera sata zmieniłem i ruszył jak nowy.

To jest zależne od modelu i firmy laptopa.