Laptop Lenovo Z51-70 WINDOWS 8.1 PL 64 BIT Partycja Recovery tabela partycji 40 woluminów

Witam mam pytanie obecnie posiadam laptopa Lenovo Z51-70 z wgranym obecnie Windows 10 64 Bit po zaktualizowaniu)z wgraną partycją recovery Windows 8.1 64 Bit PL. Lapka kupiłem na allegro nowy w 2018 roku. Od tamtego czasu nigdy laptopa nie czyściłem w tym sensie że z kurzu wewnątrz obudowy. bardzo często go formatowałem (resetowanie urządzenia z wyczyszczeniem dysku) na obecnym Windows 10 aktualizowałem i znowu formatowałem co jakiś czas. Mój problem polega tym że teraz system nawet po sformatowaniu tworzy mi o koło 40 woluminów (PARTYCJI) kiedyś usunąłem je przez program aomei partition to wtedy mi się skasowała też partycja recovery. Ale na szczęście udało mi się przywrócić te wszystkie partycje wraz z partycją recovery (działa). Czy jest to normalne zachowanie systemu żeby tworzył 40 woluminów (partycji) podczas przywracania . Dysk jest w idealnym stanie nie na nim błędów ani bad sektorów sprawdzałem programem hd tune. Czy idzie to jakoś naprawić czy mam raczej uwaloną tebele partycji ? Mam jeszcze jeden problem a konkretnie z prockiem parametry laptopa to Lenovo Z51-70 Intel Core i7-5500U 4GB 1TB 8GB SSHD R9 M375 W8.1. Od jakiegoś czasu mój procek nie wykrywa mi maksymalnego taktowania procka 2.4 do 3.1 (tak powinno być ) a mam obecnie minimalne 2.40 do 2.401 maksymalne) kiedyś wykrywało mi normalnie 2.4 do 3.1 . Czy macie pomysł jak to naprawić dodam tylko żę jest już po gwarancji. Chciałbym go wysłać do autoryzowanego centrum serwisowego lenovo. Jaki byłby koszt u nich diagnostyka sprzętu wraz z konserwacją urządzenia ?

W autoryzowanym serwisie zapłacisz połowę ceny swojego laptopa. Z 300 zł zapewne bo tam nie cackają się z cenami, nastawieni są na firmy a nie konsumenta z ulicy. Z 10 lat temu jak jeszcze pracowałem w serwisie producenta lenovo/ibm to było 120 netto za godzinę pracy serwisanta.

ps. nie nastawiaj się na profesjonalność tam liczy się czas i kasa nic więcej jak w większości serwisów/sklepów molochów. Nie naprawia się tylko wymienia moduły np. PCB bo technikowi zejdzie to 15 min a jak musiałby przelutować port USB to 45 min. a klient i tak podobnie zapłaci.