Laptop lenvo Y580 przestał wykrywać kartę graficzną nvidia

Witam, mam problem otóż kilka dni temu dziwiłem się bo gry, które sobie bezproblemowo odpalałem nagle przestały się w ogóle uruchamiać bądź uruchamiały się ale był niegrywalne. Po analizie stwierdziłem że system przestał wykrywać moją kartę GeForce 660M, jest tylko zintegrowana grafika, karty graficznej nie widać w menadźerze urzadzeń i nie da się z nią nic zrobić, nie jestem w stanie dokładnie określić momentu usterki ale możliwe że stało się to przy wgrywaniu nowych sterowników z aplikacji nvidia geforce experience. Czy ktoś wie co się stało i czy karta graficzna po prostu padła czy jest to jakaś usterka systemowa?

Program DDU odinstalujesz (tryb awaryjny) oprogramowanie karty Nvida i zobaczymy po restarcie czy w menadżerze pokaże się karta lub niezainstalowane urządzenie. Wtedy zainstalujesz ster producenta laptopa.

1 polubienie

Odinstalowalem i w menadżerze pojawiło się coś takiego jak ,podstawowa karta graficzna microsoft’’

No to teraz ster od producenta laptopa i test.

Możesz jeszcze wcześniej przelecieć system Ccleanerem.

1 polubienie

KOLEGO ! Polecam zmienić sobie range z ekspert na Nadworny Mag Księtwa Komputerowego jesteś WIELKI! podziałało :slight_smile:

a jeszcze spytam Cię wiesz może czemu nie mogę zainstalowac najnowszych aktualizacji dla tej karty graficznej? Po prostu jest napsane że instalacja zakończyła się niepowodzeniem

Zobacz w opisie instalowanego sterownika, czy jest Twoja karta, bo może już brak wsparcia i najlepiej w laptopie korzystać ze sterów producenta laptopa.

I nie zawsze od Nvidia chcą się instalować na laptopach.

Mam też tego lapka, to karta 660 GTX M, i takie stery wybierasz czyli wersję mobilną(!) i w zależności od systemu windows architekturę 64 lub 32 bit.