[laptop Leonovo Z70-80] rozłączający się czytnik kart SD i błąd podczas podłączania zasilania

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Lenovo Z70-80 z systemem Windows 10, jednak mam problem z dwiema czynnościami:

  1. Za każdym razem w chwili podłączania przewodu do ładowania wyświetla mi się błąd:
    “Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku TraversedTittie.dll
    Nie można odnaleźć określonego modułu.” Problem ten występuje od kilku miesięcy, wcześniej było ok, poza tym komunikatem nie zauważyłem nic dziwnego w ładowaniu.

  2. Po włożeniu karty SD do czytnika kart, pliki są widoczne, ale często rozłącza ją, a dosłownie po sekundzie ponownie wyświetla się główny folder karty tak jakbym ją wyjmował na sekundę, z kopiowaniem z niej lub na nią muszę się zawsze mocno spieszyć aby zdążyć zanim się rozłączy. Nie wiem czy problem występuję od momentu zakupu. Czytałem o tym, że błąd ten spowodowały aktualizacje Windowsa 10, dlatego też wyłączyłem aktualizowanie sterowników przez Windows Update poprzez gpedit.msc, zalecono również instalację sterowników ze strony producenta (domyślam się że chodzi o ten Realtek Card Reader Driver for Windows 10 (64-bit) - Lenovo Z70-80 http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/Lenovo-Z-Series-laptops/Z70-80/80FG/00J3PB/downloads/DS104013 co też uczyniłem, ale wchodząc w Menadżera Urządzeń -> Stacje dysków -> SDHC Card dalej jest ta sama wersja sterownika 10.0.14393.0 a nie ta która jest wskazana na sterowniku który instalowałem.

Dzięki z góry za wszelką pomoc,
Tomek

błąd ładowanie.JPG

Problem z DLL to prawdopodobnie pozostałość po jakimś syfie, który próbuje się uruchomić po podłączeniu zasilania.
Najprościej:

  1. Zrób backup plików
  2. Przywróć system do stanu fabrycznego przyciskiem OKR przy gnieździe DC-IN

Po tym na 99% problem z DLL zniknie.
Jeśli problem z czytnikiem SD pozostanie, no to jest to wina czytnika. Nie zapomnij sprawdzić różnych kart SD.
Urządzenie jest na gwarancji, więc powinni to naprawić w serwisie Lenovo. Raczej wątpię, że uszkodziłeś go sam :wink:
 

Dzięki za poradę, jednak przywracanie do stanu fabrycznego wykonam jak już mi będzie komputer mulił a nie teraz, liczyłem, że uzyskam poradę jak skutecznie zainstalować sobie starsze sterowniki do czytnika karty ze strony producenta. Wydaje mi się, że nie chcą się one zainstalować ponieważ w urządzeniu są nowsze zainstalowane przez Windows 10 i to pomimo ich odinstalowywania w menadżerze urządzeń.

W kwestii czytnika kart, pomogło to co poradził mi kolega abym zainstalował sterowniki do Windowsa 7 :slight_smile:   a dla samego zniknięcia komunikatu podczas ładowania nie zamierzam przywracać ustawień fabrycznych