Laptop - "lepsza" karta nie wykrywana przez gry

Mam laptopa HP PowerBook z kartami graficznymi 7520G i 8750M.
Problem w tym, że mimo iż mam najnowsze możliwe drivery do nich (wersja 15.201) to niektóre gry np. Path of Exile czy Tomba Raider Underworld wykrywa mi tą słabszą bez możliwości zmiany. Mam włączone Dual Graphics ale to bez różnicy.
Podejrzewam, że i tak tak silniejsza może działać, bo na biurowej nie miałbym płynnej rozgrywki ale może to jednak coś w driverach siedzi.

Hmmm - HP nie wie że produkuje coś takiego jak “PowerBook” … ProBook - owszem. Ale nie znalazłem modelu, który opierając się o APU miał jeszcze dodatkowo zamontowane dwie karty graficzne. Stąd domyślam się, że 7520G - to karta z APU właśnie, ale z drugiej strony ProBooki które mają na pokładzie ATI8750M - mają APU … Intela.
Tak więc: podaj dokładny model tego “PowerBooka” (znajdziesz go na spodzie) - inaczej to można sobie poteoretyzować jedynie…

Racja, mój błąd, ProBook 455 G1, AMD A6-4400M 2x2,7GHz
Dzisiaj się okazało że w Skyrimie też nie wykrywa drugiej karty, aczkolwiek działa dobrze.

Niestety to są uroki DG - nie masz możliwości wyboru karty, bo albo coś działa dobrze w Dual Graphics albo działa tylko na zintegrowanej z APU.

To nie jest coś co mi spędza sen z powiek, bo gry chodza normalnie. Ciekawi mnie tylko czemu taka czy inna gra nie jest w stanie wykryć poprawnie karty.

To nie tyle gry nie potrafią dobrze wykryć karty graficznej, tylko karta nie za bardzo dogaduje się z niektórymi silnikami. Jak istnieje już profil w DG, to nie ma problemu… gorzej jak nie istniej, w tedy zaczynają się schodki. Sam miałem dwie karty od AMD (w tedy mówili na to CrossFire) i naprawdę sporo gier nie potrafiło z tego dobrodziejstwa korzystać.