Laptop LG E510 - dziwne wyniki w 3DMark06

Witam serdecznie

Kilka dni temu kupiłem laptopa LG E510-L.APRDY ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, jednak postanowiłem zainstalować na nim system Windows XP SP3 i tutaj pojawił się problem… na systemie Vista miałem 512 pkt. w 3DMark06 natomiast na Win XP zaledwie 450 pkt. :frowning: specjalnie zainstalowałem Windowsa XP aby zwiększyć wydajność lapka a tymczasem okazało się że wydajność w grach jest większa na systemie Vista :o i teraz poważnie zastanawiam się nad powrotem do Visty :-k oczywiście zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki do XP które pobrałem ze strony LG http://www.lg.com/pl/support/product/su … t-profile#

Dane techniczne laptopa:

Procesor - Intel Pentium DualCore T2390 1,86 GHz

Grafika - Intel GMA X3100

Pamięć - 2 GB RAM

Dysk - 250 GB

PS. Bardzo proszę kogoś miłego o pomoc ![-o<

Sorry ale integra Intela GMA 3100 nie nadaje się do grania a już na pewno bł=ędzie bardziej “wydajna” w XP niż w Viscie bo Vista ma większe wymagania i bardziej obciąża system.

Sokar11 zgadzam się z Tobą w 100% ogólnie laptop ten nie służy do grania, często jednak odpalam na nim jakieś starsze gry, dziwi mnie że wydajność w 3DMark06 jest większa na systemie Vista, czy to jest normalne ? teraz mam problem bo nie wiem czy pozostać na XP czy ponownie zainstalować Viste :-k

Pozdrawiam

Pewnie że zostań na XP. Moim zdaniem będzie szybciej chodził niż Vista.

Na takim sprzęcie zostawiłbym Win XP.

Vista sama w sobie ma wymagania większe niż niejedna gra.

Co do 3DMarka; jest to test syntetyczny, więc może sterownik graficzny Visty jest do niego lepiej zoptymalizowany niż w XP (bo nowszy).

Bardziej polegałbym na testach rzeczywistych, tzn. odpal gry, które najczęściej używasz i zobacz różnicę (jeśli takowa istnieje).

Oczywiście cudów nie ma: czy na Viście, czy na XP na tej integrze wielkiej wydajności nie będzie.

OK, wielkie dzięki Panowie za pomoc :wink: posłucham Waszych rad i zrobię dokładnie tak jak napisaliście.

Pozdrawiam serdecznie